AJAX „...BENFICA Ir. A. VAN EMMENES Voor de derde maal heeft Ajax de halve finale van het machtige toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen bereikt. Tweemaal werd dat gevolgd door deelneming aan de finale. Aangezien driemaal nog altijd scheepsrecht is, mag de hoop worden uitgesproken, dat de Amsterdamse club straks opnieuw aanspraak gaat maken op het winnen van de begerenswaardige prijs. Geen sterveling zal mogen beweren dat dit een eenvoudige zaak is. Benfica is opnieuw een zeer gevreesde tegenstander geworden, hetgeen Feyenoord maar al te duidelijk heeft ondervonden. En daar het als een wet van Meden en Per zen wordt beschouwd dat de club die de eerste thuiswed strijd speelt, een behoorlijke doelpuntenmarge dient te berei ken, kan men daar zonder meer uit afleiden dat de Ajacieden er goed aan zullen doen behoorlijk afstand te nemen van hun Por tugese tegenstanders. Gezegd moet worden dat ge noemde aloude wet in onze in ternationale voetballerij lang niet altijd opgaat. Ajax is daar één van de meest sprekende voorbeelden van. Toen de vorige Europa-Cup-wedstrijd, tegen Ar senal, met slechts 21 was gewonnen, waren velen ook in ons land van oordeel dat de slag op Highbury in het nadeel van Ajax zou worden beslist. Het heeft dan ook een enorm grote voldoening gewekt dat onze landgenoten ook in Londen zege vierden en daarmee hun Euro pese topklasse overduidelijk demonstreerden. Er zouden trouwens nog diverse voorbeelden kunnen worden aangehaald om aan te tonen dat het voor Ajax hele maal geen nadeel heeft be tekend dat het voor de Europa Cup eerst thuis speelde. Voor- Cerrie Mührpn heen ondervonden Liverpool en verleden jaar nog Celtic Glasgow dit op overduidelijke wijze. Toen was het echter wel zo, dat de thuiswedstrijden zodanige overwinningen opleverden resp. 51 en 30 dat er voor de Britse ploegen geen redden meer aan was. In één der halve finales ondervond Spartak Trnava uit Tsjechoslowakije dat eveneens, want na de 3O-nederlaag in Amsterdam was de 2O-revanche op eigen bodem juist niet voldoende, al raakten de Nederlandse supporters toen wel enkele ponden aan angstzweet kwijt. Eén voorbeeld hebben wij tot het laatste bewaard: Benfica! Hetzelfde Benfica 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 5