i CITROEN SIEBERG de Portugezen. Maar Benfica zal méér willen en alles in het werk stellen die zo begeerde Europa Cup weer eens naar Lissabon te halen. Een werkelijk grote stap in die richting zou een overwinning op de huidige bekerhouder kunnen zijn. Voor Ajax heeft die uitschakeling van Feyenoord door Benfica misschien indirect, ook ten opzichte van het eigen legioen, toch wel enige consequenties. Want de Amsterdammers zijn voor eigen publiek eigenlijk wel verplicht Benfica duidelijk te maken dat winst op Feyenoord nog lang niet wil zeggen dat Ajax eveneens te verslaan is. Die gedachte zal zeker bij het publiek spelen en onbewust zullen ook de spelers misschien wat extra geprikkeld de wei in draven. Bovendien zou het voor Ajax van groot belang zijn wanneer reeds hedenavond een brede basis zou kunnen worden gelegd voor een finaleplaats. Want wanneer men de nog komende competitiewedstrijden bekijkt (met o.a. Feyenoord in Rotterdam op 15 april a.s.), dan zou het toch wel prettig zijn wanneer de uitslag van hedenavond dusdanig zou zijn dat men in Lissabon ,,wel wat kan hebben". Het zou de rust in het elftal zeker ten goede komen. Al deze factoren en nog veel meer kunnen vanavond een belangrijke rol spelen. Europa-Cup-wedstrijden blijven nu eenmaal ontmoetingen waarbij van alles kan gebeuren, waarbij vooral ook de zo invloedrijke geluksfactor beslissend kan werken voor het verloop van de wedstrijd, en waarbij het spelpeil meestal niet zo hoog ligt, omdat de inzet van beide ploegen dermate groot is dat dit ten koste moet gaan van het spelniveau. Hetgeen natuurlijk nog niet wil zeggen dat er weinig te beleven valt. Voetbal blijft te allen tijde een onberekenbare sport waarin alles kan gebeuren maar waarin gelukkig de werkelijke klasse nog kan zegevieren, zij het dan dat uitzonderingen deze regel duidelijk bevestigen. Wederom verwachten 65.000 mensen vanavond een topprestatie van de Ajax- ploeg. In het verleden heeft de ploeg ons zelden teleurgesteld. Enig optimisme is dus wel op zijn plaats TIJN MIDDENDORP Amsterdam Stadhouderskade 143 Tel. 020-717944 Haarlem Schipholweg 5 Tel. 023-314840 Putte Dorpsstraat 68-70 Tel. 03418-3170 31

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 33