REVANCHEGEDACHTEN Om meer dan één reden (de technische begaafdheid van beide ploegen) is de kans groot dat beide wedstrijden tussen Benfica en Ajax interessante kracht metingen zullen worden. Het verleden heeft ons geleerd dat beide ploegen elkaar wel liggen. Maar aan de andere kant is het dit keer wel zo, dat verschillende bijkomstige factoren wel eens duidelijk hun stempel kunnen gaan drukken op met name de wedstrijd van hedenavond. Benfica zal zeer zeker met duidelijke revanchegedachten de arena betreden, want men is de voor hen zo dramatisch verlopen wedstrijd in Parijs van drie jaar geleden nog lang niet vergeten. Daarentegen heeft Ajax ook nog wel wat goed te maken. Wie herinnert zich niet die zo teleurstellende nederlaag in Amsterdam tegen datzelfde Benfica. Zelden ging het publiek zo somber gestemd naar huis, niet wetende dat in de weken daaropvolgend het totaal anders zou uitpakken. Belangrijk is ook het feit dat Benfica druk bezig is verloren terrein te her winnen. De Portugese kampioen draaide de laatste jaren niet meer zo soepel als dat men gewend was, waardoor de ploeg eigenlijk een beetje achterop raakte. Nu echter lijkt Benfica er weer helemaal te zijn. Getuige alleen al haar plaats bij de laatste vier, maar vooral ook door de duidelijke terugwijzing van Feyenoord door Vol vreugde bracht Arie Haan de bal op, die keeper Wilson van Arsenal na het terugspelen van Graham toch had laten glippen. Het lot van de Gunners" was daarmede gelijk bezegeld. Ajax had de halve finales Europa Cup I 1971-'72 bereikt! (foto Bob Friedlander) 29

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 31