's Lands beste brouwers brouwen Amstel Bier. delta lloyd een begrip in sport verzekeringsgroep n.v. @n jp verzekeringen OMSTEL» Go Ahead Eagles. Met het oog op de tweede wedstrijd tegen Benfica op 19 april valt de toch altijd zware competitiewedstrijd tegen Feyenoord, die naar zaterdag 15 april is teruggezet, trouwens ook bijzonder ongunstig. Er werden de laatste tijd nog wel eens aanmerkingen gemaakt op het optreden van Heinz Stuy, die inderdaad een poosje door verschillende omstandigheden uit vorm is geweest. Toen de nood aan de man kwam, namelijk op Highbury tegen Arsenal, toonde de Ajax-doelman echter een schitterende vorm en men zal hem vol vertrouwen de plaats onder de lat zien innemen. In de verdediging zal vooral Barry Hulshoff moeilijk gemist kunnen worden, temeer daar hij nog wel eens voor een verrassend Ajax-doelpunt kan zorgen. Natuurlijk zijn Blankenburg, die zich dit seizoen als opvolger van Vasovic zijn plaats meer dan waard heeft getoond, Suur- bier en Krol voortreffelijke verdedigers, maar de laatste twee vooral krijgen het verre van gemakkelijk. Op het middenveld is Johan Neeskens de grote steunpilaar, die thuis tegen Arsenal node werd gemist, maar die in Londen gelukkig wel van de partij kon zijn. Arie Haan heeft zich dit seizoen ook als een volwaardig eerste- elftalspeler ontpopt en Gerrie Mühren behoort uit technisch oogpunt altijd tot de uitblinkers. Het aanvalstrio zal de Benfica-defensie wel voor de nodige problemen kunnen plaatsen. Te hopen is dat Cruijff's enkelblessure, die in Londen een handicap betekende, vol ledig genezen is. Wat Piet Keizer en Sjaak Swart waard zijn, weten we allemaal wel. Terecht krijgt laatstge noemde de voorkeur vóór Dick van Dijk, wiens spel maar zelden tot ont plooiing is kunnen komen. Reserve-doelman is Wever en als wisselspelers zijn verder, behalve Van Dijk, te verwachten: Rep, Arnold Müh ren, Kleton en de Oostenrijkse Schil- cher, die tot dusver niet tot de hoofd- ploeg is kunnen doordringen. De enige nederlaag De enige nederlaag, die Ajax in zijn talrijke thuiswedstrijden voor de Europa Cup I heeft geleden, was juist die tegen Benfica, nu ruim drie jaren geleden. Alle reden om een ferme revanche te verwachten! Honderdste doelpunt Ajax heeft in alle drie Europese toernooien meegedaan en daarin bij elkaar thans 99 doelpunten gescoord. Het eerste tegen Benfica en het zal hopelijk niet het laatste zijn! zal dus het honderdste op Europees niveau zijn. Wie het scoort is uiteraard niet belangrijk. 'oa 27

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 29