SCHELDEPLEIN 3 AMSTERDAM TELEFOON 44 65 06 AJAXBENFICA (vervolg van pagina 15) Benfica's ploeg van nu Benfica, bekend om zijn sierlijke en constructieve spel, dat gewoonlijk op de aan val gericht is, maar dat ook het accent op de verdediging kan leggen, is in februari 1904 opgericht. Het is een algemene sportclub, die tienduizenden leden telt. De club beoefent atletiek, badminton, basketball, duiken, biljart, tennis, wielersport, hand bal, hockey, rink-hockey, turnen, worstelen, motorsport, schaatsenrijden, vissen, rugby, tafeltennis, volleybal, schaken e.a. en men kan nauwelijks een sport ver zinnen, die in de kringen van deze Portugese club niet wordt bedreven. Sinds 1954 speelt het in het fraaie Estadio de Luz, waar 70.000 toeschouwers geborgen kunnen worden, maar waar de gasten niet altijd even vriendelijk worden ontvangen. Feyenoord ondervond dat onlangs tot zijn schade. Bovendien zorgde een cordon van politiemannen en militairen en wat daar nog meer bij rondloopt, ervoor, dat o.a. de trainer van Feyenoord en de wisselspelers grote gedeelten van de wed strijd niet hebben kunnen zien. Ajax weet het en zal stellig verzoeken om maat regelen, die een dergelijke onplezierige gang van zaken op 19 april verhinderen. Eerst echter de strijd vanavond! Vergelijken wij de ploeg van nu met die van 1969, dan zien wij Simoes (die echter door zijn blessure verhinderd is), Eusebio, Graga, Toni, Humberto en de briljante doelman Henrique nog gehandhaafd, een flink deel dus. Eusebio is inmiddels juist 30 jaar geworden, maar hij is nog altijd een nuttige kracht, al speelt hij thans op het middenveld en niet meer zoals voorheen in de spits. Het is weliswaar bijna zes jaar geleden dat hij tot Europees voetballer van het jaar werd uitgeroepen dezelfde onderscheiding die laatstelijk 25

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 27