BnEJBZEEBURG n v- VERKOOP—CENTRUM Nieuwe VW's Verhuur-Leasing Financiering en verzekeringen P) nUTOPON? van 200 auto's Occasions steeds een assortiment (VW's en vele andere merken) VW dealer voor Amsterdam e.o. Overtoom 557, tel. 187081 1500 m2 showroom, magazijn, autoshop en werkplaatsen Dagelijks geopend van 8,00 tot 17,30 uur Zaterdags quick service van 9,00 tot 15,00 uur Zeeburgerdijk 209-211 - Telefoon 94 06 61-92 93 91 Alle financieringen mogelijk, ook voor onze occasions met B0VA6-garantle dealer voor AMSTERDAM en omgeving het duidelijk over zijn hoogtepunt heen was, toch als kampioen weer meedoen en het werd toen uiterst onfortuinlijk door Celtic uitgeschakeld. De Schotse club, later finalist tegen Feyenoord, won thuis weliswaar met 30, maar verloor in Lisssabon met dezelfde cijfers, die in de verlenging onveranderd bleven. In die tijd werd in zo'n geval nog geloot en dat liep gunstig voor de Schotten af, zodat zij inplaats van Benfica in de kwartfinale kwamen. Pas later zijn de strafschoppen ingevoerd als beslissingsmiddel indien de stand gelijk blijft. Dat Benfica in die periode het oude Benfica niet meer was, bleek o.a. uit de omstandigheid dat het voorrang moest geven aan Sporting Lissabon. De Portugese club moest als bekerwinnaar genoegen nemen met het toernooi om Europa Cup II en had ook daarin geen geluk. In de tweede ronde werd van Vorwarts Berlin met 20 gewonnen en verloren en de toen voorgeschreven strafschoppen werden door de Oostduitsers beter genomen. Een hernieuwd kampioenschap bracht Benfica toch weer in de strijd om de Europa Cup I. In de eerste ronde werd Wacker Innsbruck tweemaal geklopt, in Oostenrijk met 40 en in Portugal met 31. De 21-zege, die Benfica in de tweede ronde thuis tegen CSKA, de legerclub uit Sofia, behaalde, leek nauwelijks voldoende, maar Benfica plaatste zich door de stand op 00 te houden toch in de kwartfinale. Daarin leden de Portugezen hun eerste nederlaag: met 10 tegen Feyenoord. De revanche met 51 was echter meer dan voldoende. Het was overigens in alle opzichten letterlijk hun eerste nederlaag, want in de competitie had Benfica toen nog geen enkele maal verloren en de voorsprong is inmiddels ondanks de op 26 maart geleden eerste nederlaag zo groot geworden, dat het kampioenschap Eusebio en de zijnen niet meer kan ontgaan. Juist het dit seizoen vertoonde spel geeft alle reden om aan te nemen dat Benfica na de overigens maar betrekkelijk korte en beslist niet hevige inzinking weer sterker is geworden. Sterker, om de zaak concreet te stellen, dan in de tijd waarin het door Ajax werd uitgeschakeld. Ook Ajax verbeterde Maar ook Ajax is duidelijk verbeterd in de laatste jaren. De door AC Milan gegeven les werd goed begrepen en Ajax kwam onder leiding van Rinus Michels de trainer die van buitengewoon grote betekenis voor de Meerclub is geweest tot een gewijzigd tactisch concept en speciaal ook tot een wat steviger tegenspel, toe te passen als de ploeg genoodzaakt zou zijn in de verdediging te gaan. De 14

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 16