N.V. A. JANUS WONINGINRICHTER Specialist in Gordijnstoffen en Tapijten OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELS ,v. Motorkade 4-5, Telefoon 61091-68978, Amsterdam-N. Privé 02159-19582 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, ingericht voor het vernietigen van uw oude archieven maken. Te meer daar zij te Londen tegen Arsenal hebben getoond over de fysieke èn morele kracht te beschikken om een kleine voorsprong met succes te ver dedigen. Deze eigenschappen zullen tegen de werkelijk sterke en goed spelende ploeg van Benfica ongetwijfeld nodig blijken te zijn. Vier sterke halve-finalisten Voor de wedstrijd tegen Arsenal gaf de bekwame en wonderlijk snel populair geworden Roemeense trainer Stefan Kovacs te kennen dat de kwartfinale in dit toernooi om de Europa Cup I nog nooit zo sterk bezet was geweest. Deze ervaren voetbalkenner sloeg daarmee de spijker precies op de kop. Altijd zaten er bij de laatste acht wel één of meer „kneusjes", die soms zelfs tot de halve finale konden doordringen als het lot hun een beetje gunstig gezind was. Daarvan was ditmaal geen sprake: de kwartfinale bestond uitsluitend uit Europese grootheden, onder wie zich dus ook Ajax en Feyenoord mochten rangschikken. Welnu, de halve finale is wel uitzonderlijk sterk bezet. Bekijk ze stuk voor stuk maar eens: 1e. Benfica, tweemaal winner van Europa Cup I en nog driemaal finalist, maar toen verslagen door AC Milan, Internazionale en Manchester United (welke laatste wedstrijd diverse dagbladen blijken te hebben vergeten!). Sinds in 1955 met dit toernooi is gestart, is Benfica na Real Madrid duidelijk de meest succesvolle club geweest. 2e. Internazionale Milaan, de club waarin eens Faas Wilkes zijn internationale debuut maakte, eveneens tweemaal winnaar van Europa Cup I en daarbij nog eenmaal finalist en toen verliezer van Celtic. 3e. Celtic Glasgow, de laatste jaren zo'n beetje de „eeuwige" kampioen van Schotland, eenmaal winnaar van Europa Cup I en eenmaal verliezer in de finale, namelijk tegen Feyenoord. 4e. Ajax, eenmaal winnaar van de Europa Cup I en eenmaal, tegen AC Milan, verliezend finalist. Er zijn dus twee clubs die de kans hebben voor de derde maal Cupwinnaar te worden en twee andere, die binnen hun bereik hebben dat voor de tweede maal te doen. Wordt het, overeenkomstig onze (optimistische) verwachtingen, een finale AjaxCeltic, dan zal één van die twee déze eer deelachtig worden. En dan mag in alle objectiviteit worden vastgesteld dat Ajax, met het voordeel van eigen land en met de steun van een groot deel van het publiek, favoriet is. Maar zo ver is het nog niet. Eerst moet de zware Benfica-klip omzeild worden. Benfica sterker geworden Schrijver dezes heeft Benfica in 1961 in Bern voor het eerst de Europa Cup zien winnen. Daarmee kwam een einde aan de hegemonie van Real Madrid, dat vijfmaal achtereen beslag had gelegd op de beker, maar in dat jaar in de halve Ferd. Bolstraat 89-93 Tel. 795155 Amsterdam-Zuid Kinkerstraat 192-198 Tel. 182679 Amsterdam-West 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 13