kjiljjt SIMCA1301 AMSTERDAM i V B.V. CHRYSLER men werkelijk niet te rekenen en daarom moet het nu, in het Olympisch Stadion van Amsterdam voor zo'n kleine 65.000 toeschouwers, zonder meer gebeuren. Revanche voor Feyenoord Toen vrijdag 24 maart even over twaalf uur in de middag het resultaat van de te Genève gehouden loting via Ajax-voorzitter Jaap van Praag bekend werd, was de reactie van enkele Ajacieden duidelijk: het mag niet gebeuren dat Benfica tweemaal achter elkaar een Nederlandse club uitschakelt. En: wij moeten revanche nemen voor de nederlaag die Feyenoord heeft geleden. Op zichzelf natuurlijk een merkwaardige situatie, maar zo is de stemming nu eenmaal. Nu kan ook in dit opzicht de geschiedenis zich herhalen. Wij herinnerden al aan de indertijd nogal pijnlijke 41-nederlaag die Ajax tegen AC Milan leed. De Italianen mochten dus de Europa Cup verdedigen en zij kwamen al in de tweede ronde tegen Feyenoord uit. Toen nam Feyenoord revanche voor Ajax. Na de direct al kansen biedende bescheiden 1^0-nederlaag in Milaan wonnen de Kuip- bewoners, die hun topvorm hadden bereikt, in Rotterdam met 20 en dat vormde de inleiding voor de opmars naar de inderdaad gewonnen Europa Cup. Nu zijn de rollen omgedraaid. Feyenoord, dat in tegenstelling met Ajax als zovele andere clubs heeft ondervonden dat het beter is eerst de uitwedstrijd te loten, moest in de kwartfinale op eigen veld aantreden tegen Benfica. Het won met slechts f0, al zijn de kansen op een grotere marge ongetwijfeld aanwezig geweest. De topvorm is er echter bij de Rotterdammers al lang niet meer en zij 9

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 11