EBBBzeeburg nv- SïïX£nen ,VW S e" ,6le reSIn, VERKOOP-CENTRUM Nieuwe VW's °^f'°onosn accnrtimf5nt steeds een cissortiment Financierinq en 'SS BUTOPPNv van 200 auto's VW dealer voor Amsterdam e.o. Overtoom 557, tel. 187081 zonder pretenties, die echter zijn plaats en waarschijnlijk ook zijn eigen capaciteiten weet. Dat kun je helaas niet van iedere trainer zeggen. Grijzenhout is een geboren Amsterdammer. Als tienjarig jongetje meldde hij zich bij DWS waarin hij zijn grootste triomfen als actief speler vierde. In 1942 begonnen, kwam hij als 20-jarige in het eerste elftal en maakte daarvan vijf jaar deel uit. Hij speelde zowel links- als rechtsachter. Na de fusie met de BVC Amsterdam was eigenlijk voor Han Grijzen hout de gein er een beetje af. Bovendien had hij in die periode nogal wat hinder van ver velende blessures, waardoor hij besloot de zaak maar op te geven. Hij ging als amateur lekker ontspannen" voetballen bij de zaterdagclub ADM. In 1964 behaalde Grijzenhout het D-diploma voor trainer en startte daarop met Gold Star. Twee jaar later, in 1966 dus, werd hij gecontracteerd bij Ajax. Van die stap heeft Grijzenhout tot nu toe nog steeds geen moment spijt gehad. Grijzenhout kreeg de jeugd onder zijn hoede, die in de avonduren werd getraind. Hij werd daarmede de opvolger van Cor Brom, die gepromoveerd was tot tweede trainer, omdat Jany van der Veen samen met Piet Koekebakker naar Blauw-Wit vertrok, een duo dat ook dit seizoen weer samenwerkt. Drie jaar na zijn indiensttreding bij Ajax behaalde Grijzenhout het A-diploma. In het zelfde jaar werd hij benoemd tot tweede trainer, omdat Cor Brom een contract had aangegaan met het Arnhemse Vitesse. Hierdoor heeft Grij zenhout een veel nauwer contact gekregen met de spelers van de A-selectie. Grijzenhout moest daarbij een acclima- tisatie-periode doorstaan: van amateurisme naar full-profes- sionalisme. Hij is daarin echter voortreffelijk geslaagd, ook al doordat de verstandhouding met de toenmalige hoofd trainer, Rinus Michels, bijzonder goed was. De hoofdtaak van Grijzenhout is echter het B-team. Er wordt door hem veel aandacht besteed aan jeugdige talen ten, een dwingende eis nu de jeugdprofjes er niet meer zijn. Althans niet in competitieverband. Iets wat iedere trainer nog steeds ernstig betreurt. Jeugdig talent, een pure hobby van Grijzenhout, die er bepaald slag van heeft om met jeugd te kunnen omgaan. Maar bovendien moet hij proberen de A-spelers, die enige tijd worden terugverwezen naar de B-ploeg, in het goede wedstrijdritme te houden. Dat valt niet altijd mee. Daarvoor is veel psychologisch inzicht (en ook overwicht) nodig. Grijzenhout schijnt dat te bezitten, want zelden heeft hij moeilijkheden met de spelers. Het zou natuurlijk te gek zijn om te zeggen nooit", want mensen blijven mensen en profvoetballers zijn dikwijls uiterst moei lijk te hanteren. Maar Grijzenhout weet zijn plaats en han delt ernaar. Stipt, consciëntieus, tot volle tevredenheid van zijn werkgever en met animo. Het is natuurlijk logisch dat hij ten nauwste is betrokken bij de voorbereiding van de A-groep in het toernooi om de Europa Cup, iets wat Grijzenhout met veel graagte doet. Het verruimt zijn blik, verdiept zijn kennis, wat hij allemaal weer overbrengt bij Ajax. Het lijkt ons zo, dat het tweeman schap Ajax-Han Grijzenhout nog lang niet verbroken zal worden. Deze man op de achter grond, Han Grijzenhout, is namelijk van zeer grote waarde voor de Amsterdamse Meerclub. B. M. dealer voor AMSTERDAM en omgeving 1500 m2 showroom, magazijn, autoshop en werkplaatsen Dagelijks geopend van 8,00 tot 17,30 uur Zaterdags quick service van 9,00 tot 15,00 uur Zeeburgerdijk 209-211 - Telefoon 94 06 61-92 93 91 Alle financieringen mogelijk, ook voor onze occasions met BOVAG-garantle 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 6