twee ronden overeind gebleven. En zo ziet dan de kwartfinale, die op 8 en 22 maart wordt verwerkt, er als volgt uit. Ujpest Dosza (Hong.)Celtic Glasgow (Schotl.) Feyenoord (Ned.)Benfica (Port.) Ajax (Ned.)Arsenal (Eng.) Internazionale (It.)Standard Luik (Belg.) Men vuile zelf straks de uitslagen in en kan dan overwegen hoe de kansen voor de return-ontmoetingen staan. Er wordt wel beweerd dat de laatste acht alleen maar bereikt worden door sterke clubs. Dat komt ditmaal wel heel duidelijk naar voren. Ogenschijnlijk heeft Feyenoord het met de loting iets beter getrof fen dan Ajax, maar men vergisse zich niet. Benfica, de club van nog altijd Eusebio in de laatste tien jaren één van de allerbeste spelers in de wereld staat met een zeer formidabele voorsprong in de Portugese competitie boven aan en schijnt weer even sterk als in zijn glorie jaren. Het kan zijn dat Celtic, ook nu tot de favorie ten behorend, voor de relatief gemakkelijkste taak staat. Toch is de Hongaarse kampioen, met scherpschutter Bene in de gelederen, van zo danige kwaliteit dat onderschatting noodlottig zou kunnen zijn. De Schotten hebben echter het niet te miskennen voordeel van de eerste uit wedstrijd. Hetgeen, jammer genoeg voor ons, overigens ook voor Arsenal en Benfica geldt. Ook voor Standard Luik weliswaar, maar wij nemen aan, dat Inter Milaan een te zware hin dernis voor onze zuiderburen vormt. Overigens: het blijft voetbal en daarom hebben Facchetti, Mazzola e.a. niet zonder meer gewonnen. In Engeland organiseert men graag wedden schappen via bookmakers. Deze heren hebben onlangs laten weten dat Inter favoriet is. Zij het met geringe voorsprong op Arsenal en ons aller Ajax, die gelijk staan in de Engelse waardering. Vijf van de acht clubs hebben de Europa Cup I eerder gewonnen, Benfica en Inter ieder zelfs twee keer. Tot een eenmalig succes brachten Ajax, Feyenoord en Celtic het. Het is beslist niet uitgesloten dat straks alle vier halve-finalisten de begeerde Cup voorheen in hun bezit hebben gehad. Daartoe is in ieder geval nodig dat Ajax van Arsenal wint en niet alleen nu, maar over de twee wedstrijden samen berekend. Dat wij voor een hoogst interessante kwartfinale staan, is zo vast als een huis. Alom zal een enorme spanning heersen, vooral ook in de grote stadions van Amsterdam en van Rotterdam, waar men van eikaars verrichtingen uiteraard goed op de hoogte zal worden gehouden. Hoe Ajax zo ver kwam Ajax heeft het voor het bereiken van de kwartfinale niet gemakkelijk gehad en ongetwijfeld zwaardere tegenstanders gehad dan de grote rivaal Feyenoord, dat alleen maar met Olympiakos Nicosia (Cyprus) en Dynamo Boekarest (Roemenië) moest afrekenen. De Amsterdammers hadden het heel wat moeilijker. In de eerste ronde moest Ajax de strijd aanbinden met Dynamo Dresden, dat weliswaar voorheen in dit toernooi geen ervaring had kunnen opdoen, maar in het eigen, verre van zwakke land laatstelijk zowel het kampioenschap als de beker had veroverd. Toen de score in Amsterdam beperkt bleef tot 20, was men aller minst gerust over het resultaat in de uitwedstrijd. Ajax bewees echter in het verleden meer dan eens met zulke problemen raad te weten. Het had in de Charlie George 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 9