AJAXARSENAL Ir. A. VAN EMMENES Weer heeft Ajax, dat verleden jaar de Europa Cup voor landskampioenen op zo schitterende wijze heeft gewonnen, de kwartfinale in dit machtige toernooi bereikt. Algemeen is men het erover eens dat de Amsterdammers het bij de loting beter hadden kunnen treffen. Men weet immers dat Arsenal, de beroemde Londense club die ver leden jaar de uiterst zeldzame prestatie ver richtte, die het behalen van het kampioenschap èn het winnen van de Engelse Cup ongetwijfeld betekent, tot de allersterkste van Europa be hoort. En dat houdt automatisch in, dat Ajax thans in het Olympisch Stadion een goed resul taat te voorschijn zal moeten toveren, wil het over twee weken met een gerust hart op de vermoedelijk weer zware grasmat van Arsenal aantreden. Het is voor het eerst dat Arsenal aan dit toer nooi mag deelnemen. Na gloriejaren van hoge kwaliteit heeft de club geruime tijd met een meer bescheiden positie genoegen moeten nemen, maar geleidelijk doemden nieuwe suc cessen op. Eerverleden jaar was de positie in de League al zo goed, dat deelneming aan het toernooi om de toenmalige Jaarbeursbeker ver zekerd was. Bij Ajax herinnert men zich dat maar al te goed! Ook de Amsterdamse kleur- genoten beide clubs zijn fiere dragers van het rood en wit namen daar, na een jaar waarin zij geen Nederlands kampioen waren geworden, aan deel. Alle twee clubs bereikten de halve finale en lootten daarin tegen elkaar. En het is niet om de nadruk te leggen op een wat trieste herinnering, maar aan de vergetel heid moet worden ontrukt dat onze landgenoten toen vrij kansloos ten onder gingen. De 30- nederlaag op het uiterst modderige Arsenal-veld werd wel gevolgd door een verdienstelijke 10- zege in de tweede wedstrijd, maar dat laatste resultaat was uiteraard niet toereikend en zo kwam Arsenal in de finale terecht. Die het, na twee ontmoetingen tegen Anderlecht, ook prompt, zij het moeilijk, in zijn voordeel besliste. Zo heeft Arsenal, dat dit succes immers met een liet volgen door het veroveren van „the double", de laatste tijd weer een serie aardige successen opgebouwd. De club doet het trou wens ook nu in de competitie weer heel goed, want na een nogal matige start, die een midden- mootpositie in uitzicht leek te stellen, trad een opmerkelijk herstel in, met gevolg dat de Lon- denaren zich nog niet uitgeschakeld voor het George Graham John Radford 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 5