ARSENAL, DE LONDENSE PLOEG VAN HET UUR delta lloyd een begrip in sport verzekeringsgroep n.v. en in verzekeringen Men zegt weieens dat de gehele wereld aan de voeten lag van Arsenal, in die 89e finale van de Engelse beker. Zaten er 300 of 400 miljoen voor het scherm? Het juiste aantal dat de wedstrijd echt gezien heeft, staat in de administratie van Wembly geregistreerd: 100.000. Zoals vrijwel ieder jaar het geval was. De recette bracht echter een record van 187.000 pond, zijnde ruim anderhalf miljoen gulden! Dit astronomische bedrag geeft meer dan duidelijk aan hoe goed Arsenal bij de Engelsman ,,in the market" ligt. Reeds in 1872 kende Engeland de strijd om de beker, pas in 1889 kwam de echte competitie tot stand. Arsenal bereikte vorig seizoen de dubbel: op 4 mei 1971 werd het landskampioenschap behaald, 4 dagen later na 120 minuten voetbal werd ook de Cup gegrepen. De profs van Arsenal speelden in het zo glorieuze seizoen 42 com petitiewedstrijden, negen bekerwedstrijden, waarbij twee maal een herhaling, zeven duels in de League-competitie, daarbij nog eens acht maal voor de Jaarbeursstedenbeker. In totaal kwamen de Gunners dus 66 maal in het veld. In nog geen tien maanden! Als extra premie ver dienden de Londenaren 5000 pond (42.500 gul den) voor het winnen van kampioenschap èn beker. Zo wordt er tegenwoordig betaald. Er is een tijd geweest dat profs met 100 pond zeer tevreden waren na hun werkstuk te heb ben volbracht. De gelukkigste speler van de Gunners was na afloop van seizoen 1970- 1971, waarin Arsenal weer eens vuur spuugde, de Schot Frank McLintock. De aanvoerder van de Gunners speelde reeds in 1961 en 1962, toen met Leicester City, in de finale, maar ver loor. In 1961 o.a. tegen Tottenham Hotspurs, dat in dat jaar de .double" bereikte. In 1964 ging hij voor 80.000 pond (zeven ton) over naar Arsenal. In 1968 leed hij met Arsenal nederlagen in de finale van de League Cup. Maar nu vierde hij zijn grootste triomf. Of maakte Charlie George aanspraak op de gelukkigste man? Hij scoorde namelijk in de 111e minuut de beslissende goal, die voor Arsenal de beker betekende. Arsenal haalde deze langharige volgens „kenners" heeft hij de langste haren van de profs in Engeland uit een school elftal van het Islington Lyceum. Mèt zijn doelpunt schreef hij wel bekergeschiedenis. Na deze grandioze triomfen was er in Londen niemand meer die nog twijfelde aan het nieuwste wapenfeit dat Arsenal zou gaan volbrengen: het winnen van de Europa Cup I. Of het echter zover komt? Pat Rice 32

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 34