SIEBERG WEESP N.V. voorgekomen dat de club ons in de kou liet staan, al was dat enige jaren geleden hier in datzelfde stadion tegen Benfica wel zowel letterlijk als figuurlijk van toe passing. Twee weken daarna echter maakte Ajax alles ruimschoots goed door een klinkende 31-overwinning in Portugal, met kort daaropvolgend de onvergetelijke voetbalhistorie die de club maakte in de beslissingswedstrijd tegen Benfica in Parijs. Tegen datzelfde Benfica treedt, ook vanavond, die andere rood-witte club, maar dan uit Rotterdam, in het strijdperk en ook dié wedstrijd zal het aanzien zeker waard zijn, met misschien Benfica als lichte favoriet, maar dan juist kan Feyenoord genadeloos hard toeslaan. Feit is echter dat om 10.00 uur vanavond de kaarten al aardig geschud zullen zijn. Het is natuurlijk niet te hopen dat Ajax negatief uit de bus komt, hoewel wij erg moeten oppassen voor overdreven optimisme. Soms krijg ik namelijk wel eens de indruk dat veel mensen naar het stadion gaan met de gedachte om Ajax alleen maar te zien winnen, het liefst met grote cijfers en zelfs wanneer de eerste goal langer dan twintig minuten uitblijft, doet het langzame handgeklap al zijn intrede. Ik vind dat niet helemaal reëel. Uiteindelijk bestaat er nog een tegenstander die net zo graag wil winnen en zeker niets zal nalaten om Ajax het scoren te beletten. En bovendien kan men niets meer van de spelers verwachten dan dat men z'n uiterste best doet en dan nog kan het weieens voorkomen dat het niet helemaal loopt zoals men wel graag zou willen. Maar dat is nu eenmaal één van die onzekere factoren die het voetbalspel zo aantrekkelijk maken. Want voor hetzelfde geld gaat het ineens weer wél goed. Het belangrijkste is natuurlijk dat Ajax tóch tot treffers komt. Een andere keus is er namelijk niet! Tl J N MIDDENDORP Elke BMW - van de 1600 serie tot en met de 6-cilinder serie - is onweerstaanbaar in zijn technische conceptie, prestaties, veiligheid en comfort. Ontdek werkelijk autorijden en vraag bij ons een proefrit aan. Hogeweyselaan 21, tel. 02940-12509 31

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 33