AJAX brandblusapparaten DE BOER N.V. p Amsterdam - Cruquiusweg 118, Postbus 4105, Tel.020-354001 Arsenal's wonderman Bertie Mee kwam zich ook bij Ajax op de hoogte stellen. Voorzitter Jaap van Praag ontving zijn gast met alle hoffelijkheid GEEN KEUS En zo zullen dan weer zo'n slordige 65.000 mensen de groene vlakte omzomen waarop straks het spektakel, wat Europa Cup l-voetbal heet, in volle hevigheid zal losbarsten. Hedenavond zal Ajax de basis moeten leggen om straks de halve finales te mogen ingaan van het nog steeds waanzinnig populaire toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. De opgave is vooral nu zwaar, misschien wel zwaarder dan ooit. Eén voordeel zie ik wel aan deze strijd: Ajax is niet bij voorbaat de gedoodverfde winnaar. Van enige vorm van onderschatting zal geen sprake zijn en dat op zich is al een behoorlijke geruststelling. Onderschatting is het ergste wat maar mogelijk is. De instelling ten opzichte van een bepaalde wedstrijd is veelal bepalend voor het resultaat. Trouwens de hele sfeer rond zo'n Europa Cup l-wedstrijd valt met niets anders te vergelijken. Ook de spelers ervaren dergelijke evenementen volkomen anders dan wanneer er voor een al dan niet belangrijke competitiewedstrijd moet worden aangetreden. De hele sfeer, de entourage, het er-naar-toe-leven naar zo'n pure krachtmeting, hetgeen al weken vóór de wedstrijd begint. Ook de gedachte, Qy waarmee zo'n wedstrijd wordt gespeeld. Bij verlies of zelfs maar gelijkspel kan alles verloren zijn, het zo weinig zin heeft om extra te gaan verdedigen omdat er nu eenmaal doelpunten gescoord moeten worden. Tja, dat alles draagt er zeker toe bij, dat Europa Cup i-wedstrijden altijd weer een sensatie apart blijven en veelal uitlopen tot een complete voetbalhappening. Ajax heeft ons, wat dat betreft, wel heel erg verwend. Het is gelukkig niet vaak Filialen te: Rotterdam - Groningen - Eindhoven - Enschede - Sneek 30

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 32