Dick DE ARSENAL FOOTBALL CLUB gespeeld voor Aston Villa en in het Schotse jeugdelftal onder 23. Heeft nu tegen de 250 wedstrijden voor Arsenal gespeeld en scoorde meer dan 70 doelpunten. Charly George, aanvaller. Ook een produkt van schoolvoetbal. Speelde voor de Islington School en maakte in mei 1966 zijn intree bij Arsenal, waarvoor hij in februari 1968 een contract tekende. Kwam in het seizoen 1969-1970 voor de eerste maal in de topploeg en heeft nu reeds zo'n 75 wedstrijden gespeeld. Scoorde in de Cupfinal de winnende goal voor Arsenal in de ontmoeting tegen Liverpool. Peter Marinello, aanvaller. Kwam van Hibernian in januari 1970 voor een record bedrag. Geboren in Edinburgh. Heeft tegen de 50 wedstrijden gespeeld. Ray Kennedy, aanvaller. Is sinds november 1968 prof bij Arsenal. Kwam van Seaton Delaval in Northumberland en speelde zo'n slordige 80 wedstrijden. Scoorde vorig seizoen een 26-tal doelpunten. Buiten deze 17 man heeft Mee nog de beschikking over een zestal jeugdige reserves, die hij te allen tijde kan inzetten. Het zijn Paul Davies, sinds oktober 1969 prof; Brendon Batson, afkomstig uit Trinidad en sinds januari 1971 full-prof; Robert Harding, sinds augustus 1969 ingelijfd, Dave Metchick, sinds september 1970 onder contract; Charles Newton, prof vanaf mei 1971; Mike Shovelar, die in mei 1971 een profcontract kreeg. Het is met Arsenal een wat merkwaardige geschiedenis. Vooral zo populair als deze Londense club is. Niet alleen in Engeland, maar ook ver buiten Albion. Steeds worden de resultaten van de roodwitte Londenaars met belangstelling ge volgd, zeer zeker in ons land. Wie kent niet namen als een Drake, een Male, een Hapgood, een Lawton, een Alec James, een David Jack, een Frank Moss, om er zo eens een paar uit de losse pols te noemen. Allemaal geweldige spelers die de roem van de Gunners tot en met uitdroegen. De man die de grondslag voor al deze successen legde, was wijlen Herbert Chap man. In de grote ontvangsthal van het Highbury Stadion staat zijn borstbeeld. We weten het natuurlijk niet, maar het zou ons niet verbazen als er ooit nog een tweede borstbeeld bij komt, te weten van Bertie Mee, de huidige manager van de Lon dense club. Want de „double", die Arsenal vorig seizoen bereikte, is voor een over groot deel zijn werk geweest. Mee kwam na de mislukte periode-Billy Wright in 1966 bij Arsenal en is grondig gaan reorganiseren. Het was tijd ook, want na Amstelveenseweg 159 (bij het circuit) Amsterdam Telefoon 020-729833 Het café waar de voetbalsupporters komen 27

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 29