gnEinZEEBURG n.v. VERKOOP-CENTRUM dealer voor AMSTERDAM en omgeving 1500 m1 showroom, magazijn, autoshop en werkplaatsen Dagelijks geopend van 8,00 tot 17,30 uur Zaterdags quick service van 9,00 tot 15,00 uur Zeeburgerdijk 209-211 - Telefoon 94 06 61-92 93 91 Alle financieringen mogelijk, ook voor onze occasions met BOVAG-garantle Ki- wi»;. Occasions Nieuwe VVV s x-v""n steeds een assortiment Verhuur-Leasing RUTOPON? van 200 auto's Financiering en (VW'S en vele andere verzekeringen merken) VW dealer voor Amsterdam e.o. Overtoom 557, tel. 187081 de bijnaam „The Gunners" steeg langzaam maar zeker en bereikte haar grootste glorie-periode in de jaren dertig, toen Herbert Chapman manager was. In die periode werd de club vijf maal kampioen en bovendien veroverde zij toen tweemaal de Engelse Cup, zonder dat het echter in die tijd ooit tot „the double" kwam. Namen als Hapgood, Male, Grayston, Bastin, Hulme, Drake en vooral David Jack en Alec James zijn onverbrekelijk aan de naam Arsenal verbonden. Het gebeurde wel dat zeven Arsenal-spelers in het Engelse elftal werden gekozen! Na de oorlog waren de prestaties niet meer zo opzienbarend, maar toch werd het landskam pioenschap ook in 1948 en 1953 in de wacht gesleept en in 1950 werd nog een keer de Cup veroverd. Het nu bereikte kampioenschap is dus het achtste, de Cup werd voor de vierde maal gewonnen. Het geschiedde nadat de Londense club ook enkele minder goede jaren had moeten meemaken. Befaamde oud-spelers, zoals de gewezen doelman Swindin en de 105-voudige international faalden als manager. Deze functie kwam vervolgens in handen van Bertie Mee en die slaagde erin de club naar nieuwe hoogtepunten te voeren. En dat met sterke spelers, die al door zijn voorgangers waren aan gekocht. Ook Mee zat echter niet stil als het op het sluiten van transfers aankwam. Zijn laatste stunt was de aankoop van de uiteraard peperdure Alan Ball, befaamd speler van het Engelse elftal, waarin hij al zes jaren lang een gewaardeerde kracht is. Men had de indruk dat hij bij zijn overgang van Everton naar Arsenal al over zijn hoogtepunt heen was, maar inmiddels heeft hij zich bij de Londenaren als een middenveldspeler van nog altijd zeer hoge klasse aangediend. Ongetwijfeld is het voor Arsenal jammer dat Alan Ball de wedstrijden tegen Ajax niet zal kunnen meedoen. Sterke ploeg Arsenal ontleent zijn kracht vooral aan de omstandigheid dat zijn elftal een goed geheel vormt. Er wordt wel gezegd dat Arsenal, evenals zovele andere Engelse clubs, in hoofdzaak kracht-voetbal laat zien, spel dus gebaseerd op sterke fysieke kracht, uithoudingsvermogen e.d., en ongetwijfeld schuilt in deze opmerking een grote dosis waarheid. Niet te ontkennen is ook dat men het Arsenal-elftal bepaald geen sterren-team kan noemen. Briljante balkunstenaars komen trouwens in Groot- Brittannië niet zo bijzonder veel voor. Natuurlijk beschikt iemand als Alan Ball over een veel meer dan middelmatige 14

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 16