<3 ZEEBURG n.v. VERKOOP-CENTRUM Occasions Nieuwe VW s steeds een assortiment Financieringen ^5) PUTTIPDNS van 200 auto's Financiering en W (VW's en vele andere verzekeringen merken) VW dealer voor Amsterdam e.o. Overtoom 557, tel. 187081 dealer voor AMSTERDAM en omgeving 1500 m1 showroom, magazijn, autoshop en werkplaatsen Dagelijks geopend van 8,00 tot 17,30 uur Zaterdags quick service van 9,00 tot 15,00 uur Zeeburgerdijk 209-211 - Telefoon 94 06 61-92 93 91 Alle financieringen mogelijk, ook voor onze occasions met BOVAG-garantle wij dat doen, iedereen kent ze, misschien nog beter dan wij. Want er is wat geklapt" over deze in ons land erg tere kwestie. Het is eveneens een bekend feit dat vele Nederlandse voetballers het beslist geen eer vinden in het Nederlands elftal gekozen te worden. Clubbelangen prevaleren bij deze profs, die een uitstekend salaris genieten en zich daarom zogenaamd niet rot willen laten trappen in een ander shirt, waar bijna geen extra verdienste aan zou vastzitten. Men kan daarover oordelen hoe men wil, men kan het onjuist vinden, het is helaas nu eenmaal de gewijzigde instelling in onze mentaliteit, die ons veelal zo doet praten. Het Oranjehemd doet niet zoveel meer, nationalisme is uit de tijd, wordt er geschamperd. Eer? Daar koop je niets voor! Nogmaals, het kan allemaal wel waar zijn en we hebben een dergelijke instelling te aanvaarden. Hoe jammer we het ook vinden. De laatste tijd is er echter ten opzichte van het Neder landse elftal iets gewijzigd. In gunstige zin zelfs. De premies zijn hoger geworden, er ligt een toernooi voor het wereldkampioenschap te wachten, kortom de hele zaak van het nationale elftal is in een ander daglicht komen te staan. Er wordt zelfs zonder schroom gesproken over het halen van de eindronde, alsof dat de gewoonste zaak van de wereld is. Afgelopen week heeft de KNVB besloten het contract met de huidige bondscoach Frantisek Fadrhonc te verlengen. Onder druk van de spelers raad, waarin zitting hebben de Ajacieden Keizer en Cruijff en de Feyenoorders Israël en Van Hanegem. Gek, juist twee spelers van wie enkele jaren geleden steeds gezegd werd, dat zij geen interesse hadden, dat zij niets voelden voor een verkiezing in de nationale ploeg, omdat zij lid of werknemer of zoals dat tegenwoordig heet, medewerker zijn van Ajax. Het kan vreemd lopen. Eerst geen interesse in de nationale ploeg, nu de vertrou wensman van de andere spelers en de voorspraak voor de bondscoach. Ajax is altijd een groot leverancier" van het nationale elftal geweest. Ook nu zitten er steeds een hand vol spelers Keizer, Cruijff, Ger Mühren, Krol en Huls hof f bij de kern. Dan gaan wij nog maar stilzwijgend voorbij aan een Wim Suurbier, die buiten de interesse-sfeer viel door een blessure, aan een Arie Haan, op wie nog niet direct de aandacht is geplaatst, op een Heinz Stuy, die zich steeds meer gaat ontpoppen als een voortreffelijk doelverdediger. Ajax en het Nederlands elftal, er zouden vele stories" over te schrijven zijn, maar een Oranjeploeg zonder Ajacie den is niet denkbaar. In het verleden niet, nu niet en in de toekomst niet. En wie weet hoe de „monkelaars" die op allerlei manieren de Ajacieden in een kwaad daglicht probeer den te stellen, indien zij niet in staat waren in het oranje te spelen, straks, als het Neder lands elftal nu toch eens werkelijk de eindronde zou bereiken, dan vooraan staan om hun favorieten toe te juichen. Zo zijn wij nu eenmaal, nietwaar? B. M. Arie Haan 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 6