EXCELSIOR - A J AX Na de strijd om de beker, zo prachtig door Excelsior met 30 gewonnen, komen wij weer voor een krachttoer te staan. Tegen Ajax heeft Excelsior het Stadion uitverkoren. Laten wij hopen, dat het publiek nu ook eens in grote getalen naar het Stadion komt, om de grote rivaal uit de hoofdstad zo mogelijk te zien verliezen. Excelsior, dat in de schaduw van Feyenoord en Sparta leeft, is steeds haar eigen weg gegaan. Ook dit sei zoen, onder leiding van trainer Cas- tenmiller, begreep Excelsior ten volle, dat een zware taak haar wachtte, maar vol goede moed werd aan de competitie begonnen. Het doel was er voor te werken, dat men minder dan vorig seizoen betrokken moest worden, in de strijd om de onderste plaatsen. De start was vrij pover en bijzonder vreemd aandoend. Toen er acht wed strijden gespeeld waren, had Excel sior nog niet eenmaal gescoord. Wel werden er drie punten veroverd, Den Bosch, Sparta en Twente allen 00. Vijfmaal werd er verloren: Telstar 01, Volendam 01, Ajax 10, Den Haag 30 en Vitesse 10. Vooral de laatste nederlaag deed Excelsior schrikken. Want hierna kwam zowaar het succes waarnaar verlangd werd. Uit vier wedstrijden werden niet min der dan 7 punten behaald en waarin acht goals werden gescoord. Gronin gen 2—3, N.A.C. 1—1, P.S.V. 1—2, N.E.C. 21. Prestaties die er zijn mochten. Van de acht doelpunten in deze vier wedstrijden gemaakt, had Coenen er zeven voor zijn rekening genomen. Zou nu de ommekeer komen, vroeg men zich af? Niets was minder waar, want er volgden vijf wedstrij den, waarin geen enkel punt werd behaald en waarin maar één doelpunt werd gescoord. D.W.S. 10, Go Ahead 02, M.V.V. 30, Feyenoord 01 en Utrecht 01. Maar weer volgde een opleving. In de laatste drie beurten van de com petitie werden vier punten veroverd, hoewel ook nu het scoren moeilijk ging: Telstar 11, Volendam 10 en Den Bosch 00. Met dit alles heeft Excelsior een voor sprong op de degradatie-kandidaten met zeven punten gekregen, maar nu er nog 13 wedstrijden moeten worden gespeeld, dienen onze jongens op hun qui-vive te blijven. Zij zullen er alles aan moeten doen die voorsprong te handhaven. Vanmiddag krijgen wij het heel moei lijk nu de lijstaanvoerder Ajax (39 punten uit 21 wedstrijden) op bezoek komt. Maar de ondervinding heeft geleerd dat het Rotterdamse spel Ajax niet ligt. Vorig seizoen heeft Ajax op Woudenstein moeizaam met 11 gelijk kunnen spelen en dit seizoen verloor Excelsior in Amsterdam slechts met 10. Wie weet hoe de bal vanavond in het Stadion zal rollen. Ajax zal er hard voor willen werken om haar onge slagen record (een prachtige prestatie) te handhaven. Bovendien komt vanavond de onder linge rivaliteit om de hoek kijken. Deze is tussen Ajax en Feyenoord zo Heineken

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1972 | | pagina 3