BBBBZEEBURG n.v. VERKOOP-CENTRUM ^cv Seedfee, assortiment Fmanciertng en BUTUPDNS van 200 auto's verzekeringen W merken', VW dealer voor Amsterdam e.o. Overtoom 557, tel. 187081 dealer voor AMSTERDAM en omgeving 1500 mJ showroom, magazijn, autoshop en werkplaatsen Dagelijks geopend van 8,00 tot 17,30 uur Zaterdags quick service van 9,00 tot 15,00 uur Zeeburgerdijk 209-211 - Telefoon 94 06 61-92 93 91 Alle financieringen mogelijk, ook voor onze occasions met BOVAG-garantle 6 doelman onder de lat, die de naam Gert Bals droeg", en deze bleef nummer één. Manmoedig heeft Stuy zijn verdriet gedragen, soms wel eens weggeslikt. Af en toe mocht hij eens een wedstrijdje meedoen en wellicht zal hem vele malen het gevoel beslopen hebben dat hij maar eens naar een andere „werkgever" moest uitkijken. Maar Stuy hield vol en zijn geduld, zijn moed, zijn doorzettingsvermogen werden beloond. Aan het einde van zijn derde seizoen werd Stuy door Michels ontboden en werd hem droog meegedeeld: „Heinz, volgend seizoen moet je aan de bak, jongen." Het gesprek was daarmee afgelopen, maar in de wedstrijd tegen SW, die het kampioenschap bij Ajax zou brengen, verdedigde Stuy het doel. Hij is er daarna niet meer uit geweest. Het vorige seizoen en zijn eerste optreden zal hem altijd bijblijven. Want in dat seizoen maakte Ajax het waar: het won de Europa Cup I. Kan een voetballer zich een grotere triomf wensen en dat in zijn eerste officiële jaar? Vóór zijn Ajax-tijd was Heinz Stuy samen met Eddie Pieters Graafland en wijlen Ton van Leeuwen geselecteerd voor het nationale elftal. Een bewijs dat hij wel het een en ander in zijn mars had. Dat heeft hij ook wel bewezen, al zal hij de wijze waarop hij plotseling boven Bals werd verkozen, niet zo erg elegant gevonden hebben. Maar Stuy praat daar niet over, net zomin als over de „rottijd" die hij had met het op de bank zitten. Want dat kan men zich voorstellen. Reserve voor het Nederlands elftal zijn en dan bij een club ook tweede doelman. Het is een moeilijk te verwerken probleem. Maar Stuy was een typische prof. Hij incasseerde een goed salaris als tweede doelman en dan bedenk je je nog wel eens vele malen voordat je een dergelijke job prijsgeeft. Vooral als je weet dat je eenmaal aan de beurt komt. Stuy beet door, soms was de appel zeer zuur, maar hij kwam er. Nu is Stuy dezelfde betrouwbare sluitpost als eens Bals was. Vorige week zondag stonden zij van aangezicht tot aan gezicht in het duel Vitesse tegen Ajax. Bals schitterde als voorheen, zoals hij dit seizoen bij de Arnhemmers reeds verscheidene malen heeft geschitterd. Tegen zijn oude club, waarmee hij wel de eindstrijd in het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen haalde, maar deze niet in ont vangst mocht nemen, wilde hij zijn grote talenten nogmaals demonstreren. De Ajacieden hebben het aan den lijve onder vonden. Zij hebben enkele malen geapplaudisseerd voor hun vroegere doelman en aanvoerder. Ook Heinz Stuy zal met meer dan gewone aandacht de verrichtingen van zijn collega en vroegere concurrent gadegeslagen hebben en sportief als Heinz is zal hij het vakmanschap van Bals hebben bewonderd. Maar angst zal hij niet meer hebben gevoeld, want Heinz Stuy heeft zich een zeer vaste plaats in Ajax veroverd. Hij is eenvoudig niet meer uit de ploeg weg te denken. Zelfs als spitsspeler heeft hij eenmaal gefungeerd, maar of hij dat zelf prettig vond? Wij betwijfelen het. Eenmaal moest hij dit seizoen verstek laten gaan. Na het ongeluk bij terugkomst uit Marseille kon Heinz niet zijn vertrouwde plaats innemen. Sies Wever moest toen opdraven. Maar een week later was Stuy weer present. Moest hij weer aan de bak. Stuy is helemaal Ajacied geworden, een keiharde prof die met veel zwier en elegance zijn werk doet. Ook met plezier. Dat kun je wekelijks zien op de wijze waarop Stuy keept. Het is wel professioneel maar het enthousiasme druipt ervan af. B. M.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1971 | | pagina 6