seeks.- w (vw'sOTv>ier^„, BBEiBZEEBURG n.v. VERKOOP-CENTRUM Financieringen 0UTOPDN5 llT^oT^ dealer voor AMSTERDAM en omgeving 1500 mJ showroom, magazijn, autoshop en werkplaatsen Dagelijks geopend van 8,00 tot 17,30 uur Zaterdags quick service van 9,00 tot 15,00 uur Zeeburgerdijk 209-211 - Telefoon 94 06 61-92 93 91 Alle financieringen mogelijk, ook voor onze occasions met BOVAG-garantle Nieuwe VW'S ?^^'°nS oeenrtimpnt VW dealer voor Amsterdam e.o. Overtoom 557, tel. 187081 alleen dat Arie Haan steeds beter gaat draaien, ook de ploeg heeft zich aangepast en draait voortreffelijk. De op 16 november jl. 23 jaar geworden Arie Haan is in 1967 naar de Amsterdamse club gekomen. Daarvoor speelde hij in het Winschoter WW, een arsenaal blijkbaar van voor treffelijke voetballers, want ook Klaas Nuninga en Jan Mulder leerden het voetbalspel bij WW. En hoe! Er lagen verscheidene kapers op de loer voor Haan, die in het UEFA-elftal de aandacht van de scouts op zich vestigde. Ook Feyenoord lonkte naar de Groningse voetballer, maar de aanbieding van Ajax lokte hem meer, dus zette hij onder dat contract zijn handtekening. Arie Haan had reeds eerder toe kunnen treden tot de A-selectie, maar de jonge Groninger verkoos eerst zich maatschappelijk veilig te stellen. Tenslotte is prof voetbal altijd een hachelijke zaak nietwaar en is het altijd prettig, indien er onverhoopt iets mocht gebeuren, dat je kunt terugvallen op een andere baan. Haan maakte dus eerst zijn studie af op, wat tegenwoordig genoemd wordt, de Pedagogische Academie en nadat hij zijn hoofdakte had verworven, tekende hij pas een A-contract. Haan voetbalde dus eerst in de B-ploeg. Nadat hij daarin een achttal wedstrijden had meegedaan, kwam er plotseling een kink in de kabel, want er zou iets onregelmatigs geschied zijn bij de overschrijving. De dreiging hing zelfs in de lucht dat alle wedstrijden van het B-elftal ongeldig zouden worden verklaard. Maar zover kwam het nu ook weer niet. De moeilijkheden waren als de bekende storm in het glas water en na enkele wedstrijden onderbreking mocht Haan de wei weer in. In 1970 werd hij full-prof. Een markante stap van een markante voetballer. Arie Haan wist wat hij deed. Hij wist ook dat hij niet zonder meer in de topploeg zou worden opgesteld. Hij kende de toenmalige trainer Rinus Michels door en door. Michels zag wel wat in Haan, maar had nu eenmaal zijn methoden om al te groot enthousiasme wat af te koelen. Prof-voetballers moeten leren zich te beheersen, heeft Michels eens tegen ons gezegd. Hij wilde deze be heersing als het ware met de paplepel ingeven en vooral de jonge jongens afhouden. Slechts enkelen o.a. Johan Neeskens slaagden erin meteen opgenomen te worden in de keurgroep. Een vol jaar heeft Arie Haan moeten darren. Mocht zo nu en dan eens een keertje invallen, maar hij zat toch voor het overgrote deel op de bank naast het speelveld. Het verdroot hem wel eens en enkele malen zakte de moed wel eens. Maar Arie Haan, noorderling van geboorte met het karakter van dat onverzettelijke ras dat daar woont en werkt, zette door en kreeg dit jaar onder de nieuwe coach zijn grote kans. Hij ontpopte zich zeer snel als een heel grote in de ploeg, debuteerde in het Europa Cup-gebeuren, alsof het de gewoonste zaak van de wereld was en behoort nu tot de vaste kern van de ploeg. Men kan natuurlijk nu wel stellen dat Arie Haan niet snel doorbrak hij deed er dan maar even vier jaar over, horen we reeds hier en daar mompelen maar Haan stelde zich eerst zeker voor de toekomst en stortte zich daarna in het beroepsvoetbala vontuur. Na een jaar maakte hij zijn entree en hoe. Glorieus, zelfverzekerd, koel en beheerst. Arie Haan is op weg een hele grote te worden. B. M. 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1971 | | pagina 6