gnUJBZEEBURG ii.ir. VERKOOP-CENTRUM Occasions Nieuwe VW's steeds een assortiment Verhuur-Leasing /«Wt PliTQPDN v van 200 auto's Financiering en (VW's en vele andere verzekeringen merken) VW dealer voor Amsterdam e.o. Overtoom 557, tel. 187081 zelfs voor Ajax, toch altijd een enorme investering blijft en vele clubs allesbehalve geld te veel hebben. Sedert de opening van het Ajax-stadion op 9 december 1935 (een architectonisch produkt van Daan Roodenburgh) is er toch wel veel aan het stadion veranderd. Vooral de laatste jaren heeft het Ajax-bestuur volkomen terecht ingezien dat het publiek (nog altijd de ruggegraat van iedere voetbalvereniging) steeds meer van de club gaat eisen. Vandaar ook bijvoorbeeld de overkapping van de Reynoldstribune, de uitbreiding van het stadion tot ongeveer 30.000 mensen, diverse damestoiletten op het Ajax-terrein en recentelijk de bouw van nieuwe loketten en dan de nieuwe lichtinstallatie. Een en ander heeft Ajax kunnen ver wezenlijken dankzij de uitstekende prestaties van het Ajax-elftal in de laatste jaren, waar door u. geacht publiek, in zulke grote getale het veld omzoomde, zodat men tot de genoemde verbeteringen over kon gaan. De toegangsprijzen zijn dan misschien voor Hollandse be grippen niet goedkoop, vergeleken met het buitenland zijn die entreegelden bepaald niét duur, maar u moet maar zo denken dat, althans bij Ajax, uw geld uiteindelijk toch weer naar u toekomt in de vorm van de reeds eerder gememoreerde verbeteringen, waardoor u prettiger naar de wedstrijd kijkt. Natuurlijk zijn er nog een aantal verbeteringen nodig zoals de parkeergelegenheid en het openbaar vervoer naar het stadion. Maar vooralsnog kunt u hedenavond het licht zien stralen over twee Europese topclubs en ongetwijfeld zullen er nog vele volgen TIJN MIDDENDORP VERLICHTINGSINSTALLATIE AFC AJAX Bij de hedenavond te spelen vriendschappelijke wedstrijd AFC AjaxSpartak Trnava, zal Ajax voor het eerst gebruik maken van de nieuwe, door Philips Nederland NV geleverde, verlichtingsinstallatie voor het hoofdspeelveld. De kwaliteit van deze verlichting is zodanig, dat niet alleen spelers en publiek belangrijk beter lichtcomfort wordt geboden, maar dat het tevens mogelijk is beeldreportages in kleur te verzorgen. De in gebruik te nemen installatie is uitgevoerd met Philips bundellicht armaturen, type HNF006, met parabolische spiegels voor kwikjodidelampen HPI/T 2000 Watt. Het totaal ge ïnstalleerd vermogen bedraagt ca. 380 kW. De horizontale verlichtingssterkte is ca. 1200 Lux. Bij dit verlichtingssysteem is uitgegaan van een opstelling van 4 eonstructiemasten van 45 meter hoogte achter de tribunes. Met het oog op t.v.-reportages zijn op elk van de masten achter de hoofdtribune 60 arma turen en op de masten achter de Reynolds-tribune 30 armaturen aangebracht. De lichtbundel van elk armatuur is gericht op een nauwkeurig bepaalde plaats op het veld, vastgesteld met behulp van computerberekeningen. Dit om te zorgen dat een zo groot mogelijk visueel comfort voor zowel de spelers als het publiek wordt bereikt. Voor de instelling van de armaturen is gebruik gemaakt van telescoop-vizieren. De stalen vakwerk-masten zijn geconstrueerd en geplaatst door de firma Kloos te Kinder dijk, terwijl de fundaties werden aangebracht door de fa. Visser en Smit te Papendrecht. De electrotechnische installatie is verzorgd door NV Electrotechnische Industrie Van der Veer te Amsterdam. De tribunes, incl. de perstribune, kleedkamers, gangen, kassa's en buitenterrein werden eveneens van een nieuwe verlichtingsinstallatie voorzien, terwijl een noodstroominstallatie t.b.v. het Philips oproepsysteem werd aangebracht. Ook op de drie oefenvelden zijn nieuwe verlichtingsinstallaties aangebracht. Per veld zijn 6 Philips bundellicht armaturen, type HNF002. voorzien van kwikjodidelampen HPI/T 2000 Watt, aangebracht op masten van ca. 15 meter, zodat een verlichtingssterkte wordt verkregen van ca. 50 lux. dealer voor AMSTERDAM en omgeving 1500 m2 showroom, magazijn, autoshop en werkplaatsen Dagelijks geopend van 8,00 tot 17,30 uur Zaterdags quick service van 9,00 tot 15,00 uur Zeeburgerdijk 209-211 - Telefoon 94 06 61-92 93 91 Alle financieringen mogelijk, ook voor onze occasions met BOVAB-garantle 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1971 | | pagina 6