VERKOOP-CENTRUM dealer voor AMSTERDAM en omgeving 1500 m2 showroom, magazijn, autoshop en werkplaatsen Dagelijks geopend van 8,00 tot 17,30 uur Zaterdags quick service van 9,00 tot 15,00 uur Zeeburgerdijk 209-211 - Telefoon 94 06 61-92 93 91 Alle financieringen mogelijk, ook voor onze occasions met BOVAS-garantle Nieuwe VW's Occasions Verhuur-Leasing /CC\ „«rrrinriMN Steed0® ®enassortiment Financiering en \2/ BUTDPON van 200 auto s verzekeringen (VW s en vele andere merken) VW dealer voor Amsterdam e.o. Overtoom 557, tel. 187081 ik moeilijk zeggen dat het voor mij een teleurstelling was." Wim Suurbier is altijd een nuchtere jongen geweest, die het voetballen aanvankelijk als hobby begonnen nu zuiver professioneel uitvoert en het daarom ook zo goed mogelijk wil doen. Hij bekijkt het strikt zakelijk en kan derhalve niet ontstemd zijn -over het feit dat hij niet geroepen werd door de bondscoach in het nationale elftal tegen Luxemburg. Het was overigens een hard gelag voor de snelle verdediger van de Europa Cup-winnaars, toen hij begreep dat de meniscus nu eindelijk eens moest worden behandeld. Vooral omdat de operatie moest geschieden na de vakantie, waardoor het spierenstelsei veel langer buiten werking werd gesteld dan was bedoeld. „Daarom heeft het ook een veel langere tijd in beslag genomen voordat ik weer kon voetballen. Een periode van zeven weken niets doen, heeft natuurlijk zijn terugslag. Maar ik ben er nu weer helemaal bij en geloof dat ik weer goed begin te draaien." Ajax' derde trainer, zoals hij dikwijls wordt genoemd, Bob Haarms is de man geweest die Suurbier heeft geholpen, geactiveerd, bijgestaan tijdens de moeilijke weken van herstel. Haarms is daar de typische figuur voor, want ook Ruud Krol is onder zijn gedegen leiding weer klaargestoomd voor de top-elf van de roodwitte Amsterdamse formatie. Suurbier vervolgt: „Ik heb er nu geen last meer van. Ik kan weer vrijuit spelen en het angstgevoel dat ik in de eerste wedstrijd had, is helemaal voorbij. Het enige wat nog niet helemaal normaal functio neert is de aanzet. Wanneer ik een sprint inzet, voel ik mijn knie. Logisch, want ik heb nog iets te weinig kracht. Maar pijn heb ik gelukkig niet meer. Die opduvel die ik tegen Feijenoord opliep, deed heel wat meer pijn. Het was een ongelukkige plaats en de hechting was erg onaangenaam." Wim Suurbier is biizonder optimist. Hij heef* in het begin van de competitie misschien met angstige ogen het pro gramma van zijn ploeg zitten bestuderen en zal wel eens gezucht hebben. Want niet alleen hijzelf ontbrak, óók Gerrie Mühren werd geraakt, waarbij dan nog de trainerswisseling kwam. Het is allemaal zonder veel moeilijkheden verlopen. „Wij draaien nu weer erg goed en we hebben eigenlijk veel minder last gehad van die zware seizoeninzet dan verwacht was. Er is wel eens gezegd dat het wijzigen van trainer voor Ajax misschien funest zou zijn. Maar dat zit er gelukkig maar niet in. Er wordt wat vrijer gespeeld. Er zijn een paar jongens die dit lossere regime meer kunnen waarderen. Kovacs heeft een andere, speelsere zullen we maar zeggen, formule gevonden. En de resultaten zijn gewoon enorm. Of dat aan de trainer ligt? Och, wie kan dat zeggen. Je kunt nog zo'n goede trainer zijn, maar je moet er wel het materiaal voor hebben." Dat materiaal is gewoon bij Ajax aanwezig. Het blijkt overduidelijk. „We trainen wel even anders. Maar voetballen behoeft men ons niet meer te leren. In de wedstrijd concen treer je je op je sterkste punt, tijdens de training probeer je je zwakste punten weg te werken. Gewoon bijhouden en geconcentreerd te werk gaan." Willem Suurbier, zeiden we reeds, is strikt zakelijk en volkomen professioneel gaan denken. Hij en Ajax zullen er nog vele vruchten van plukken. B. M. bbbb ZEEBURG n.v. 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1971 | | pagina 6