PIEGEL Talrijke goede spelers Laten we de spelers die in Marseille van de partij waren, de revue passeren, dan zien wij dat doelman Carnus en centrale verdediger Bosquier niet alleen in het Franse elftal spelen, maar ook dat zij het zijn die de afgelopen zomer van St. Etienne overkwamen. Met hun nieuwe club hopen zij in elk geval opnieuw het kampioenschap te behalen, zodat dan opnieuw Europa-Cup-voetbal op het programma zou kunnen prijken. In het Franse elftal komen verder nog uit: de 32-jarige Bonnel, Novi en Gress, die met hun drieën in het kader van 4-3-3 het middenveld bezetten. De 29-jarige Gress is het, die enige jaren lang in West-Duitsland heeft gespeeld, namelijk in Hannover en Stuttgart. Sommigen hebben hem ten onrechte voor een Duitser gehouden, maar hij komt uit de Elzas en heeft dientengevolge de Franse natio naliteit, al is zijn naam dan Duits. In de voorhoede komen de buitenlanders voor. De Joegoslaaf Skoblar, die dertig jaren telt, heeft ook al in West-Duitsland gespeeld na in zijn land een mooie carrière te hebben opgebouwd. Hij was in het vorige seizoen topscorer met 44 doelpunten, waarmee hij zelfs aan de top van heel Europa kwam. Men bedenke daarbij dat de Franse competitie twintig clubs in de hoogste klasse bevat en verder dat er nogal wat zwakke broeders bij zitten, zodat hoge scores dan vrij gemakkelijk mogelijk zijn. Als rechtsbuiten fungeert de Zweedse international Magnusson, die met zijn 26 jaren nog een goede voetbaltijd voor de boeg kan hebben, maar die te kennen heeft gegeven aan het eind van dit seizoen naar zijn land te willen terugkeren. Men zal zich wellicht herinneren dat Feijenoord pogingen heeft aangewend hem deze zomer in de Rotterdamse gelederen te krijgen. Magnusson bewees in Marseille dat Krol het heel moeilijk tegen hem had. De Zweed beschikt namelijk over een voortreffelijke techniek en passeert net zo gemakkelijk buitenom als binnendoor. Krol weet dus wat hem te wachten staat! Tot de beste spelers in Marseille behoorden Skoblar, Gress en linksachter Kula. Skoblar werd overigens goed in bedwang gehouden door Barry Hulshoff. De Joego slaaf is geen technische geweldenaar zoals Keizer en Cruijff, maar wel iemand met wat de Duitsers noemen „Torinstinkt", op z'n Hollands gezegd: een goaltjes-dief. Iemand dus die op de kansen loert en in de buurt van het doel levensgevaarlijk is. Men zal er in de Ajax-defensie dus goed aan doen zowel hem als Magnusson ter dege in de gaten te houden. Met andere woorden: verwaarlozen van de defensie zou uiterst gevaarlijk kunnen zijn, vooral omdat de Fransen alleen maar baat kunnen hebben bij aanvallen en nog eens aanvallen. En als het die Fransen een beetje voor de wind gaat, zullen zij zeer beslist niet onderschat mogen worden. Leidsegracht 101-105 Amsterdam-C. Telefoon 240544* en 235693 -*> FABRIEK VAN MODERNE ZONWERINGEN Markiezen - Zonschermen - Rolluiken en Rolhekken - Schuifhekken - LUXAFLEX aluminium jalouzieên - Vouwwanden SCHOONMAAKBEDRIJF Wij belasten ons met het dagelijks in- en uitwendig schoonmaken van kantoorgebouwen, kerken, scholen, etc. etc. 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1971 | | pagina 7