HENK FAANHOF aluminium en apparatenbouw Specialist voor lichtmasten op sportvelden Voor al uw Staalen Aluminiumconstructies moeten maken. Een publiek dat graag ziet en daarop in feite ook recht heeft, dat het onderste uit de kan wordt gehaald en dat de spelers, als eenmaal een kleine voorsprong is bereikt, niet de rest van de tijd gaan „freewheelen". Een lastige zaak, dat begrijpen wij ook wel, want de competitiebelangen wegen eveneens zwaar. De wedstrijd in Marseille droeg bijwijlen, ook al door de enthousiaste sfeer die de ruim 50.000 toeschouwers daar opriepen, een enigszins onverkwikkelijk karakter. Helaas waren er, zoals ook bij andere wedstrijden gebeurde met name in Madrid en in Mönchengladbach de nodige onverlaten die met bier- of limonadeblikjes hebben geworpen. Gelukkig liep dat in Marseille in zoverre goed af dat niemand erdoor werd getroffen, maar de UEFA zal zich stellig genoopt achten strenge maat regelen te nemen teneinde dit snel voortwoekerend kwaad in de kortst mogelijke tijd de kop in te drukken. In het Olympisch Stadion heeft men dergelijke tonelen tot dusver niet meegemaakt en wij hopen dat wij er ook nu voor gespaard zullen blijven. Olympique weinig ervaring? Toen bekend werd dat Ajax tegen Olympique had geloot, was er geen reden tot een al te groot optimisme. Men wist namelijk dat de club uit Marseille, die eindelijk de reeks kampioenschappen van St. Etienne tot staan had gebracht, een bijzonder goed elftal op de been kon brengen. En wel had St. Etienne het in dit toernooi nooit ver gebracht, zodat men in het algemeen geneigd was het Franse clubvoetbal niet bijster hoog aan te slaan, toch had men in Frankrijk goede hoop dat Olympique het een eind zou kunnen brengen. Al ontveinsde men zich uiteraard niet dat de loting uitgerekend tegen de houder van de Europa-Cup niet gunstig was uitgevallen. Daarbij kwam het niet te miskennen voordeel voor de Amsterdammers dat zij eerst uit mochten spelen. Een voordeel dat zich nu wel zeer duidelijk heeft gemanifes teerd, omdat Ajax nu alleen maar de daar geboekte zege behoeft te bevestigen. In veel beschouwingen over die rumoerige wedstrijd in Marseille is de opmerking gemaakt dat Olympique Marseille duidelijk blijk gaf internationale ervaring te missen. Tot op zekere hoogte is dat inderdaad het geval, want de club heeft nooit deelgenomen aan de toernooien om Europa-Cup I en II en slechts eenmaal, vele jaren geleden, aan dat om de Jaarbeursbeker. In dat opzicht was men wel ver in het nadeel tegenover Ajax dat al tientallen van zulke ontmoetingen achter de rug heeft en daarbij ook schitterende successen heeft geboekt. Men zal echter de beweringen betreffende het tekort aan ervaring niet mogen overdrijven. Tal van spelers van Marseille zijn vaste klanten in het Franse elftal. Er zijn er twee die de vorige jaren nog voor St. Etienne uitkwamen en daarbij de vuurproef van het toernooi der landskampioenen hebben doorstaan. Eén Fransman heeft enkele seizoenen lang de Bundesliga meegemaakt. En dan zijn er nog twee bijzonder goede buitenlanders, die in eigen land internationals zijn geweest. Bij dat alles moet toch inderdaad wél worden bedacht, dat Europa-Cup een geheel aparte sfeer met zich meebrengt. En die sfeer hebben de Ajacieden allemaal min of meer ruimschoots geproefd, in tegenstelling dus met de Marseillanen. Dat kan in Marseille toch wel degelijk van belang zijn geweest. Tuinstraat 142, Amsterdam, Telefoon 220801 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1971 | | pagina 5