AJAX brandblusapparaten DE BOER N.V. Amsterdam - Cruquiusweg 118 Postbus 4105, Tel. 020-354001 OLYMPIQUE MARSEILLE Het vele geld dat de gemeente Marseille in de afgelopen jaren in de voetbalclub Olympique heeft gestoken er wordt gezegd zo'n slordige drie miljoen francs in drie jaren kwam er ditmaal uit. Het trotse Saint-Etienne dat viermaal in suc cessie de Franse nationale titel opeiste, werd na een opwindende strijd verslagen en kwam vier punten op de nieuwe kampioen Olympique Marseille te kort. Monsieur Marcel Leclerq, één van de meest geplaagde clubvoorzitters in het Franse voetbal, kon zijn geluk eenvoudig niet op. Trouwens geheel Marseille niet. De wijn heeft na het behalen van het kampioenschap rijkelijk, zeer rijkelijk, gevloeid in de Franse havenstad. Immers, een droom was uitgekomen en dat moest uitbundig worden gevierd. Maar vlak daarop kreeg voorzitter Marcel Leclerq bezoek van de Franse belas tingdienst. Waar kwamen toch die gelden vandaan voor de club? Marcel Leclerq had het moeilijk. Een welvarend uitgever, o.a. van een voetbalblad en een radio- en t.v.-magazine, stond op het punt een dergelijke zware boete te krijgen dat hij daarna gedwongen zou zijn alles op te geven. Althans voor Olympique Marseille. Marcel Leclerq heeft nogal wat afgunstige tegenstanders in Marseille en omstreken, maar ook ver daarbuiten. Ook wat de politiek aangaat. De Marseillaanse burge meester Gaston Deferre, een vurig aanhanger van Olympique, had steeds zijn gemeenteraadsleden kunnen bewegen de club grote sommen gelds te verstrekken. Maar Gaston Deferre is van een tegengestelde politieke gezindheid dan de huidige minister van Sport en dus Het is gelukkig goed afgelopen voor Leclerq. Hij is althans nog voorzitter van de Franse kampioensploeg. In deze ploeg huizen liefst vijf Franse internationals en één Joegoslavische inter national. De bekendste van hen is natuurlijk de Europese topscorer Josip Skoblar, die niet voor de eerste maal tegen Ajax in het veld treedt. In het toernooi om de Jaarbeursstedenbeker of Runners-Up-Cup, thans de UEFA-beker, ontmoette Skoblar, toen als speler van Hannover '96, de Ajacieden. In Hannover werd het 22, in Amsterdam 31. Skoblar, Magnusson (een Zweed) en Gress zijn de gevaarlijkste mannen. Zij waren ook in het eerste treffen in Marseille enigszins in staat om de Ajacieden tegenstand te kunnen bieden. In de Franse achterhoede staan overigens maar liefst vier internationals opgesteld: doelman Carnus, „Aus- putzer" Bosquier, rechterverdediger Lopez en aan de linkerzijde Novi. Skoblar had gehoopt op een goed resultaat dus een overwinning in de thuiswedstrijd. Dat is niet gelukt. De volgens de Franse sportpers wedstrijd van de eeuw" (de hoeveelste zou dit al zijn?) werd eerlijk gezegd een zeer grote ontgoocheling voor de Fransen. De nederlaag heeft in Frankrijk, althans buiten Marseille, geen verwondering gewekt. De ploeg vormt, volgens vele Fransen, geen eenheid en raakt snel in paniek. Iets wat duidelijk werd geïllustreerd door het feit dat tegen Red Star in de Franse competitie een 4O-voorsprong bijna geheel teniet werd gedaan: 43. Een imponerende ploeg is Olympique dus aller minst, wél een typisch Franse ploeg, die voor de vreemdste uitslagen kan zorgen door een plotseling oplaaiend vuur. In de Franse „race" naar de landstitel heeft Olympique reeds nu een achterstand op de nummer twee van vorig jaar, Saint- Etienne. Een ploeg waarvan ook vorige week werd verloren. Maar een overwinning in de eerste ronde op het Poolse Gornik Zabre geeft weer te denken. Het was toen Josip Skoblar die voor de kostbare doelpunten zorgde. Kersverse international Barry Hulshoff heeft reeds met de kleine Joegoslaaf kennis gemaakt. Een gevaarlijk mannetje, maar alléén kan hij het beslist niet Filialen te: Rotterdam - Groningen - Eindhoven - Enschede - Sneek 30

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1971 | | pagina 32