N.V. A. JANUS W0NIN6INRICHTER Specialist in Gordijnstoffen en Tapijten OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELS Motorkade 4-5, Telefoon 61091-68978, Amsterdam-N. Privé 02159-19582 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, ingericht voor het vernietigen van uw oude archieven en spelverdeler is dan afwerker, want hij heeft in de competitie nog maar weinig gescoord. Piet Keizer, eveneens veelal spelopbouwer, zorgt op zijn tijd wel voor treffers ook. Natuurlijk zijn schoten ,,uit de tweede lijn" ook geldig Rest de plaats onder de lat, waarbij wij tijdens het schrijven van deze voor beschouwing een vraagteken moeten plaatsen. Heel jammer eigenlijk, want Heinz Stuy bleek de laatste tijd bijzonder op dreef en hier en daar werd hij al serieus genoemd bij de kandidaten voor de oranje-ploeg. Men weet echter dat hij licht geblesseerd is geraakt door een auto-ongeval op de terugreis na de wedstrijd in Marseille. De vraag is gewettigd of hij nu geheel en al hersteld zal zijn. Wever, verleden jaar overgenomen van de amateur-eersteklasser Sportclub Assen en doel man van het Nederlands amateurelftal, heeft Stuy in de competitie inmiddels reeds vervangen en zal het nu eventueel ook moeten doen. Het zou toch een lastige vuur doop kunnen worden als de Fransen, overeenkomstig onze verwachtingen, onstuimig tot de aanval zullen overgaan. Aan de andere kant zal hij zich nu waar kunnen maken, waardoor bij Ajax het besef kan ontstaan dat men over twee volwaardige keepers beschikt. Als wisselspelers kan men o.a. Schilcher, Arnold Mühren, Suurendonk en Rep (die in de thuiswedstrijd tegen Dynamo Dresden als invaller in het veld kwam) verwachten. Zowel in de competitie als tot dusver voor de Europa-Cup heeft Ajax, compleet of niet, zijn klasse ruimschoots bewezen en op de basis van die klasse zal ook van Olympique Marseille gewonnen kunnen worden. Olymplque's carrière In de Franse competitie dateren de successen pas van de laatste tijd. De club uit Frankrijk's tweede stad heeft zich namelijk niet permanent in de hoogste klasse kunnen handhaven. Van 1959 tot 1962 en van 1963 tot 1966 speelde Marseille in de tweede klasse. Vroeger werd nog wel eens een kampioenschap in de wacht gesleept, namelijk in 1937 en 1948. Wel veroverde de club zevenmaal de beker, maar dat was nog voor de tijd der Europese bekers. Vóór dit seizoen nam Olympique maar eenmaal aan een Europees toernooi deel. In het seizoen 1962-'63, dus juist na de promotie doch in hetzelfde seizoen waarin opnieuw degradatie volgde, mocht de club meedoen aan het toernooi om de Jaar beursbeker. Na een 1—O-zege op het matige Union St. Gilloise uit Brussel was het feest gauw afgelopen, want de Belgen zegevierden thuis met 42. Ditmaal dus voor het eerst Europa-Cup I. In de eerste ronde leverden de Fransen knap werk. Wel viel de thuiszege op de Poolse kampioen Gornik Zabrze met 21 nogal krap uit, maar in Polen hielden de Fransen het keurig op 11 en dat was eigenlijk tegen de verwachting in. Ajax werd de tweede en naar mag worden aan genomen laatste tegenstander. Wat tegen Gornik lukte, lukt tegen Ajax zeer waarschijnlijk niet, nog afgezien van het feit dat de Marseillanen thans met 20, 32 of iets dergelijks moeten winnen. Zou het onverhoopt 21 voor Olympique Ferd. Bolstraat 89-93 Tel. 795155 Amsterdam-Zuid Kinkerstraat 192-198 Tel. 182679 Amsterdam-W est 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1971 | | pagina 13