door ook de beker te winnen via een 21 zege in de eindstrijd op Dynamo Berlijn. In totaal speelt Dynamo Dresden in de verschillende nationale competities met 14 elftallen. Dat een landskampioen natuurlijk spelers levert aan het sterke Oost- duitse elftal, dat op 10 oktober de tegenstander is van Nederland, spreekt vanzelf. Vijf man worden regelmatig uitverkoren om de nationale kleuren te verdedigen: middenspeler Hans Jürgen Dörner, 20 jaar, middenspeler Hans Jürgen Kreische (24 jaar en tevens aanvoerder van Dresden en het nationale elftal), verdediger Klaus Sammer (29), verdediger Frank Ganzera (24) en aanvaller Frank Richter (19). De 23-jarige Gerd Heidler, ook een spitsspeler, is een vaste keus voor het B-elftal van Oost-Duitsland. In totaal heeft trainer Walter Fritsch, 51 jaar, de man van wie men zegt dat hij bijna nooit lacht, de beschikking over 17 man, waaruit hij zijn ploeg kan samen stellen. Buiten de reeds genoemde zes internationals of semi-internationals zijn dat de volgende spelers: Peter Meyer, doelverdediger, 29 jaar; Manfred Kallenbach, doelverdediger, 29 jaar; Uwe Ziegler, middenspeler, 29 jaar; Siegmar Watzlich, verdediger, 24 jaar; Meinhard Hemp, middenspeler, 29 jaar; Horst Rau, aanvaller, 21 jaar; Dieter Riedel, aanvaller, 24 jaar; Rainer Sachse, aanvaller, 21 jaar; Joachim Kern, verdediger, 27 jaar; Hubert Ganzera, verdediger, 18 jaar; Wolfgang Kaustein, verdediger, 29 jaar. Topscorer van de afgelopen Oostduitse competitie was de 24-jarige captain van de ploeg Hans Jürgen Kreische, die in totaal 17 doelpunten voor zijn ploeg liet aan tekenen. Kreische, sinds 1965 een vaste keus voor het eerste elftal, kwam reeds 19 maal in het nationale elftal uit, speelde daarvoor achtmaal in Jong Oost-Duits- land en was ook nog eens negenmaal UEFA-international. Een speler die zich onderscheidt door zijn grote snelheid. Hij heeft daarvoor een speciale sprinttraining gevolgd. Ajax zal vooral hem moeten bewaken. Klaus Sammer, 1.91 meter lang, is de motor van de ploeg en heeft reeds acht caps ontvangen, is een van de grote steunpilaren, evenals doelman Kallenbach, Uwe Ziegler en Frank Ganzera, die elk ook achtmaal in het Oostduitse elftal hebben gespeeld. Trainer Fritzsch wordt geassisteerd door de 37-jarige Harry Nippert, die vorig seizoen lange tijd de alleenheerschappij heeft gevoerd, toen Fritzsch zeer ernstig ziek was. Het Dynamo-stadion biedt plaats aan 32.000 toeschouwers, waarvan slechts 2700 zitplaatsen. Er is kunstlicht. Het is voor de eerste maal dat Dynamo Dresden in het toernooi om de Europa Cup I verschijnt. Trainer Fritzsch heeft reeds gezegd: „Titels zijn mooi, maar ze moeten internationaal waar gemaakt worden." Dynamo Dresden wil proberen min stens zover te komen als Carl Zeiss Jena, die pas in de kwartfinale werd ge ëlimineerd. Ajax weet dus wat het te wachten staat. Het elftal, zoals het de laatste weken in de competitie speelt, luidt als volgt: Kallenbach; Dörner, Kern, Sammer en Ganzera; Ziegler, Kreische en Rau; Riedel, Heidler en Richter. DRESDEN NIET VOORAAN Dynamo Dresden, de tegenstander van Ajax vanavond, heeft niet zo'n overtuigen de start gehad in de nationale competitie. Van de drie gespeelde wedstrijden werd er een gewonnen, een gelijk gespeeld en een verloren. De club staat op de zesde plaats. De tegenstander van PSV, Chemie Halle, is vierde. 31

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1971 | | pagina 33