VERKOOP-CENTRUM dealer voor AMSTERDAM en omgeving 1500 ma showroom, magazijn, autoshop en werkplaatsen Dagelijks geopend van 8,00 tot 17,30 uur Zaterdags quick service van 9,00 tot 15,00 uur Zeeburgerdijk 209-211 - Telefoon 94 06 61-9293 91 Alie financieringen mogelijk, ook voor onze occasions met BOVAG-garantle Occasions Nieuwe VW s steeds een assortiment Verhuur-Leasing QUTOPONv van 200 auto's Financiering en (VW's en vele andere verzekeringen merken) VW dealer voor Amsterdam e.o. Overtoom 557, tel. 187081 Ik zei het reecis eerder, de eerste indrukken behoeven bepaald niet de juiste te zijn, maar je kunt het vergelijken met de eerste uitslagen van de verkiezingen: een tendens, aan de hand van de eerste min of meer belangrijke uitslagen, zet zich meestal op grotere schaal door. Zo ook met de voetballerij. Amsterdam en Rotterdam behoeven elkaar ook dit jaar maar in de gaten te houden. Het is niet anders TIJN MIDDENDORP PIET KEIZER ZIET DE TOEKOMST ZONNIG IN De nieuwe captain van de Europese kampioen, Piet Keizer, ziet deze taak nog steeds als een voorlopige. ,,Het hangt af van verschillende omstandigheden," zegt de thans 28-jarige Ajacied, die tevens de belangrijkste man is in de speiersraad. Welke omstandigheden laat Keizer in het midden. Verstandig natuurlijk, want de be sprekingen tussen speiersraad en bestuur van Ajax zijn nog steeds gaande. Piet Keizer ziet het aanvoerderschap als een vertrouwensbaan en niet anders. ,,Je moet bepaalde dingen regelen, net zoals in de speiersraad. Maar ik vind niet dat het aanvoerderschap mij verplichtingen oplegt. Men stelt wel eens dat je dan een voorbeeld moet zijn voor de andere spelers, maar ik zie dat anders." De laconieke Keizer grin nikt erbij. Hij laat zich niet uithoren. Dat ligt hem niet. Be grijpelijk, want tenslotte is voetballen zijn vak. Hoe ziet Piet Keizer nu de toekomst van Ajax? ,,Ik ben beslist optimist. Ik ben niet zo bang voor blessures. Ten slotte hebben we een uitgebreide selectieploeg, waarin we weinig voor elkaar onderdoen. Dat is tegen Twente ook wel gebleken. Velen vinden het vertrek van Nico Rijnders een ernstig verlies. Natuurlijk vind ook ik het jammer dat hij weg is, want hij had een ruime internationale ervaring. Maar we hebben goede vervangers, nog wel jongens die moeten groeien, maar die talent genoeg hebben. Geboren voetballers om maar eens te zeggen." Het vertrek van Rinus Michels en de komst van trainer Kovacs heeft voor Keizer geen schrikbarende problemen gebracht. ,,Wat Michels voor Ajax heeft betekend, weten we allemaal. Hij heeft van Ajax een echte profclub gemaakt. Maar de uitgangspunten van Kovacs zijn heel anders. De opzet is totaal verschillend." Uit de woordkeus begrijpt men dat Piet Keizer ingenomen is met de Roemeen. ,,Ajax zal een aan passingsperiode nodig hebben," concludeert de Ajax-aanvoerder verder. „Daardoor zullen ook de prestaties anders komen te liggen, maar dat we zwakker zijn geworden en dat we minder zullen spelen, geloof ik niet. Bij Ajax is de laatste jaren het idee ontwikkeld," vervolgt hij, ,,dat we onze thuiswedstrijden moeten winnen en dat wij in uitwedstrijden aan een gelijkspel voldoende hebben. Vanmiddag spelen we tegen FC Den Haag. Dat zou wel eens een wedstrijd vol van verrassingen kunnen worden. Het is onze eerste wedstrijd in deze competitie in onze Kuip en dat geeft ons altijd een bijzonder 'gevoel. Waarom? Dat kan ik niet zeggen." Nog twee jaar staat Piet Keizer bij Ajax onder contract. Als dat beëindigd is, is deze Zie verder pag. 10 M nnanZEEBURG 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1971 | | pagina 6