Enfin ZEEBURG n.v. Spaar minstens f 100,- tot f 150, op uw kostuum Konfektiefabriek ARN. VAN DAM c.v. dealer voor AMSTERDAM en omgeving 1500 m2 showroom, magazijn, autoshop en werkplaatsen Dagelijks geopend van 8,00 tot 17,30 uur Zaterdags quick service van 9,00 tot 15,00 uur Zeeburgerdijk 209-211 - Telefoon 94 06 61-92 93 91 Alle financieringen mogelijk, ook voor onze occasions met BOVAG-garantle Op vertoon van lidmaatschap van uw voetbalvereniging 10% korting op onze FABRIEKSPRIJZEN Bontmantels naar maat zonder prijsverhoging! (HILDERSOM N.V.) Herengracht 64 (tussen Brouwersgracht en Herenstraat) - Tel. 230749 gespeeld. Toen werd ik betrokken bij een auto-ongeluk en ben daarbij ernstig geblesseerd." De bonkige Duitser kon toch ook in Wenen zijn draai niet vinden en na een jaar pakte hij opnieuw zijn koffers en reisde af naar München, waar hij een verbintenis aanging met München 1860. Horst Blankenburg speelde daar met afwisselend succes, maar in de duels die hij speelde vestigde hij toch de aandacht op zich van verschillende scouts. Een van hen tipte Ajax en toen eenmaal het eerste gesprek was geweest, volgden er meer en kwamen de partijen als spoedig tot overeenstemming. Met als resultaat dat na twee jaar bij ,,1860" Horst Blankenburg opnieuw zijn bagage moest in pakken, omdat de voetbalnomade weer op reis ging. Naar Amsterdam, waar hij op 14 de cember arriveerde en een week later reeds werd opgeroepen aan te treden tegen de „erfvijand" van Ajax, Feijenoord. De anders zo rustige, zeer beheerste Duitser ging met knikkende knieën. ,,Het was wel even een schok," vertelt hij nu lachend, „maar toen ik eenmaal speelde, was het snel over." Horst Blankenburg is over die nervositeit heenge- groeid. Hij heeft er reeds negen competitie wedstrijden en drie Europa Cup-duels met Ajax opzitten. Horst Blankenburg is bijna „arrivé" bij Ajax. Ook zijn vrouw bevalt het voortreffelijk in de Nederlandse hoofdstad. „Vooral het onder linge contact met de echtgenotes van de an dere spelers na afloop is reusachtig." Maar de laatste weken is mevrouw Blankenburg niet meer van de partij, want sinds enkele weken is het gezin Blankenburg uitgebreid tot drie. „Een dochter," zegt Horst trots. Hobbies? „Vroeger speelde ik nog wel ten nis en tafeltennis. Tegenwoordig heb ik een machtige auto, een BMW 2000 en nu rijd ik veel als ik niet hoef te trainen of te spelen. In een half uur zitten we aan het strand en dat is geweldig," zegt de man die uit een bergstreek in Duitsland komt. En Wembley? „Natuurlijk hebben we kans," zegt hij. „Het hangt er maar van af hoe we het conditioneel kunnen opbrengen, of er blessures komen, of de spanning niet te groot wordt. Het meest zie ik echter op tegen Feijenoord, want dat komt weer in vorm. Het zullen nog enkele zware weken worden. Maar vechten zullen we ervoor." Horst zegt „we", een teken dat hij zich al helemaal voelt opgenomen in de Ajax-kring. „Dat was fantastisch zoals zij mij hier hebben opgevangen. Ongelooflijk gewoon," zegt hij dankbaar. B. M. 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1971 | | pagina 6