BDE3B ZEEBURG n.v. Spaar minstens f 100,- tot f150, op uw kostuum Konfektiefabriek ARN. VAN DAM c.v. dealer voor AMSTERDAM en omgeving 1500 m2 showroom, magazijn, autoshop en werkplaatsen Dagelijks geopend van 8,00 tot 17,30 uur Zaterdags quick service van 9,00 tot 15,00 uur Zeeburgerdijk 209-211 - Telefoon 94 06 61-92 93 91 Alle financieringen mogelijk, ook voor onze occasions met BOVAG-garantie Op vertoon van lidmaatschap van uw voetbalvereniging 10% korting op onze FABRIEKSPRIJZEN Bontmantels naar maat zonder prijsverhoging! (HILDERSOM N.V.) Herengracht 64 (lussen Brouwersgracht en Herenstraat) - Tel. 230749 in een typisch provin cie-el f talGaat dat allemaal wel? Hassie van Wijk heeft weinig tijd nodig om zijn antwoord te formuleren. Daarvoor is hij dan ook weer een snedige Amster dammer, die nimmer om een antwoord verlegen zit. ,,Ik heb het echt naar mijn zin, alleen ben ik volgens mijn idee nog te weinig aan het werk geweest. Vorig seizoen het was het eerste - ben ik bijna de helft uitgeschakeld geweest door blessures, nu zit het nog niet helemaal snor. Dat zijn natuurlijk vervelende dingen," zegt Van Wijk, die nu weer in een griepperiode is aangeland en daardoor weer uit de running is geraakt. „Tenslotte ben ik al SI jaar en iedere keer als je weer achter raakt, vooral op conditioneel terrein, moet je harder werken om bij te komen. Bovendien hebben wij sterke concurrentie onder «elkaar, zodat het dan dubbel tegenvalt." Hassie van Wijk was een van die veelbelovende jonge voetballertjes, die in het begin van het betaalde voetbal door de „stuntman" trainer Evert Theunissen met nog zo'n stel andere junioren bij De Volewijckers werd overgeheveld naar het seniorenelftal. Met een Piet Bogaard, een Frits Kick, een Henk Looyen, een Dirk de Ruiter, een Gerrit Clement, om zo eens enkelen van die geboren voetballers te noemen. De „Mosveldbabies" werden zij liefkozend genoemd. Zij speelden echter als leeuwen en legden somtijds een spelletje op de, thans verdwenen velden van het oergezellige Mosveld, om van te watertanden. Maar stuntman Theunissen had iets te hoog gegrepen, de ploeg redde het niet en de Mosveldbabies vielen uiteen. De speler tjes zwermden uit, want er zaten heel wat scouts langs het veld als De Volewijckers speelde. Bogaard verdween. Kick volgde hot voorbeeld, ook Clement en Looyen tekenden 3ÉKl elders een contract. En Van Wijk volgde tenslotte hét voor- BR beeld. Ook hij werd aangetrokken door de rinkelende geld- n «Or buidel en pakte zijn koffers. Via ADO en Telstar kwam hij i, TgP tenslotte terecht bij de AZ '67. „Mijn contract loopt aan het f eind van het seizoen af. Ik weet nog niet of ik verder ga. WK afgezien of ik nog een contract aangeboden krijg. Ik heb twee drukke zaken in Noord, een gezin dat mij toch al heel veel heeft gemist en dan moet er wel eens een eind aan komen." Nog gedacht om zijn laatste voetbaljaren te slijten bij zijn oude club De Volewijckers? „Neen, daaraan heb'ik nog niet gedacht. Ik zou dan te ver terug moeten in geld. Dan geloof ik dat ik liever naar een amateurclub ga. Je kunt dan zeggen op die en die avond train ik en dan moet je me maar nemen zoals ik ben. Stoppen wil ik echter niet zo abrupt. Misschien dat ik overga om een cursus als trainer te volgen. Je hebt tenslotte zolang gevoetbald dat het niet goed mogelijk is om er zo maar uit te stappen. Daarvoor heb je ook een te fijne tijd gehad. Maar eens komt er een eind aan. Alleen zou ik me toch nog een keertje goed willen waarmaken. Het is tenslotte een belangrijk deel van je inkomsten en dan moet je er ook wat voor doen. En zoals het nu gaat vind ik vervelend. Ik speel ook nog te graag. B. M. 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1970 | | pagina 6