BBBB ZEEBURG n.v. Konfektiefabriek ARN. VAN DAM cx dealer voor AMSTERDAM en omgeving 1500 m2 showroom, magazijn, autoshop en werkplaatsen Dagelijks geopend van 8,00 tot 17,30 uur Zaterdags quick service van 9,00 tot 15,00 uur Zeeburgerdijk 209-211 - Telefoon 94 06 61-9293 91 Alle financieringen mogelijk, ook voor onze occasions met BOVAG-garantie Spaar minstens f 100,- tot f 150,- op uw kostuum Op vertoon van lidmaatschap van uw voetbalvereniging 10% korting op onze FABRIEKSPRIJZEN Bontmantels naar maat zonder prijsverhoging! (HILDERSOM N.V.) Herengracht 64 (tussen Brouwersgracht en Herenstraat) - Tel. 230749 JOHAN CRUIJFF IS NIET TENEERGESLAGEN De grote afwezige vanavond is zonder meer Johan Cruijff. Wij weten op dit moment nog niet hoe Rinus Michels zijn ploeg voor de return tegen 17 Nenduri Tirana zal formeren, maar hij zal niet zoveel verschillen met het team dat tegen Telstar opereerde. Vast staat echter wel dat het idool van het Amsterdamse of misschien wel Nederlands voetbalpubliek, Johan Cruijff, er niet bij zal zijn. Althans niet als speler, wel als toeschouwer en dan als columnist van een dagblad in ons land, waaraan Cruijff tegenwoordig zijn medewerking verleent. Ik heb met trainen nog steeds last," zegt Cruijff. .Voetbal- trainen doe ik nog niet, alleen wat lopen, maar zelfs dan merk ik het. Met gewoon wandelen voel je niets en dan denk je dat je een hele piet bent, maar als je even weer aanzet, dan weet je meteen dat er nog iets zit." Cruijff heeft nu bijna alle wedstrijden die Ajax dit seizoen heeft gespeeld langs de kant gezeten. Went het wat, kan hij zich er mee vergenoegen slechts belangstellend en zelfs zeer "belangstellend toeschouwer te zijn? „Neen dat went nooit. Het is iedere keer weer erg. Maar je doet er zo weinig aan. Het moet nu eenmaal. Het gaat langzaam maar zeker vooruit. Dokter Rolink is voorzichtig optimist en ik merk zelf ook dat het beter gaat. Maar wanneer ik kan spelen? Dat zie ik nog niet. In ieder geval niet tegen Nenduri en zondag geloof ik er ook nog niet in." Cruijff bekijkt Ajax nu eens met andere ogen dan als speler. Niet dat hij zich ervan kan losmaken, verre van dat zelfs, maar het is toch even iets anders dan dat je in het veld staat. Hij vindt nu niet direkt dat de ploeg zo slecht draait. „Er moet nog een rustpunt komen in het team en dat hebben we niet. Er werd in het begin gezegd dat het kwam doordat ik er niet bij was. Ik geloof dat niet. Maar er wordt gezocht naar een rustpunt in de ploeg. Als dat er is, komt het weer in orde. Doelpunten maken is niet alleen een kwestie van techniek, er komt een geweldige dosis geluk bij. Ik schat dat wel op zeventig procent. Er kan een hobbeltje in het gras zitten, je kan net iets te laat zijn, doordat je wordt vastgehouden, de bal wordt net even van richting veranderd, zelfs de wind kan dat doen en dan ben je weg. Door een wencfinkje kan je b.v. even uit balans zijn, en je mist. Neen, het is gewoon nodig dat je geluk hebt. Anders kom je er echt niet. We missen op dit moment gewoon te veel kansen. Als je een achttal kansen krijgt per wedstrijd, moet je er beslist vier tot vijf benutten. Dat heeft Ajax nog niet en daarom zeg ik dat we een rustpunt in de ploeg missen. Maar ik ben ervan overtuigd dat het weer terecht komt. Als je tegen Telstar met een negenmansdefensie drie doelpunten kunt maken, dan vind ik het niet zo slecht." Hoe slaat Cruijff de kansen aan voor Ajax tegen 17 Nenduri Tirana. ,lk geloof wel dat we winnen. Neen, dat zal volgens mij weinig problemen opleveren. Deze jongens spelen ander voetbal dan wij, maar dat mag geen beletsel zijn om te winnen. Je zou kunnen zeggen een soort boerekoolvoetbal, maar dan gespeeld door beter gevormde atleten. Maar dat we winnen, staat voor mij helemaal vast." B.M.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1970 | | pagina 6