Ajax iegen 17 Nenduri Tirana N.V. A. JANUS WONINGINRICHTER OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELS «.v. Motorkade 4-5, Telefoon 61091-68978, Amsterdam-N. Privé 02159-19582 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, ingericht voor het vernietigen van uw oude archieven De generale mag dan niet flitsend geweest zijn, mag dan niet op een peil hebben gestaan, waar over men nog maanden nakout, er werd dan toch maar met 31'1 gewonnen en dat is in ieder geval meer dan vele andere clubs kunnen zeggen. Het is een mogelijkheid en het zal het altijd wel blij ven ook tegen ploegen, die een systeem op het gras werpen als Terstar deed, tot aantrekkelijk voetbal te komen. Het is nu eenmaal de bekende struggle for life en daaronder lijdt het voetbalspel. Er zijn kenners van het spel die reeds zover gaan om te zeggen dat het voetbal wordt vermoord, maar daaraan geloven we nu niet direct. Het is niet bar amusant om twee ploegen een dergelijke show te zien opvoeren. Een hardnekkig verdedigende ploeg en een hardnekkig, wanhopig aanvallende ploeg, waarbij het maar al te vaak voorkomt dat de ver dedigende ploeg nog met de winst schoot gaat ook. Louter en alleen door het feit dat de sterke aanvaller op een gegeven moment de kop laat hangen en het verder wel gelooft. Zover is het met Ajax tegen Telstar nu niet ge komen. Het massaal verdedigend Telstar liet het massaal aanvallend Ajax maar komen en intussen loerde er een van de maats van Jan Rab op een kans. Die kans kwam ook prompt, maar daarvoor had Ajax reeds middels Krol de score open getrok ken. Met twee doelpunten van Dick van Dijk, die zijn productiviteit weer aardig aan het bijspijkeren is, werd de zege een feit. Een bevredigende gene rale dus, waarbij Ajax heeft getoond tegen een zwaar in de defensie teruggetrokken ploeg toch te kunnen scoren. En het zou best eens zo kunnen zijn dat de tegenstander van vanavond in de eerste ronde van de Europa Cup 1, 17 Nenduri Tirana, precies hetzelfde speeltje gaat spelen. Het is alleen de vraag of de Albanezen wel weet hebben van een dergelijk systeem. Er wordt daar nogal „vrij" gespeeld, zonder opdracht, zo maar voor de vuist weg. Dat dit gevaar inhoudt tegen een elftal dat wel systeem voetbalt, is reeds duidelijk geworden in de strijd in Tirana, die in een gelijk spel eindigde doordat Ajax reeds meende dat het er was. Een tikje de zaak overschat, een tikje te gemakkelijk Ferd. Bolstraat 89-93 Tel. 79S15S Amsterdam-Zuid Specialist in Gordijnstoffen en Tapijten Tel. 182679 Amsterdam-West Keizer

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1970 | | pagina 3