nmsn zeeburg n.v. te Spaar minstens f 100,- tot f150, op uw kostuum Konfektiefabriek ARN. VAN DAM c.v. dealer voor AMSTERDAM en omgeving 1500 m2 showroom, magazijn, autoshop en werkplaatsen Dagelijks geopend van 8,00 tot 17,30 uur Zaterdags quick service van 9,00 tot 15,00 uur Zeeburgerdijk 209-211 - Telefoon 94 06 61-92 93 91 Op vertoon van lidmaatschap van uw voetbalvereniging 10% korting op onze FABRIEKSPRIJZEN Bontmantels naar maat zonder prijsverhoging! (HILDERSOM N.V.) Herengracht 64 (tasten Brouwersgracht en Herenstraat) - Tel. 230749 en geboren RCH-er, plotseling zo maar „temidden der kampioenen". Vanaf zijn achtste jaar had Neeskens meegehodd, gespeeld, gedribbeld, getraind bij de Heemsteedse olub. Niet alleen als voetballer, maar ook als honkballer. Hij was een verdienstelijke korte stop en werper en speelde vorige zomer nog fijn zijn partijtje mee. Johan weet nu echter wel dat daarvoor geen gelegenheid meer bestaat. Zijn beroep is nu voetballer en daar zal hij ter dege rekening mee moeten houden. Maar spijt van de stap, van die belangrijke en ook lucratieve handtekening" heeft hij absoluut niet. ,,Ik wist dat er wel belangstelling voor me was bij Ajax. Br was al eens met me gepraat, ook toen ik in de UEFA-jeugd speelde." Neeskens speelde daarin zo'n 15 wedstrijden o.a. in toernooien in Schotland, Denemarken, West-Duitsland en kijkt met veel plezier naar die jaren terug. Vanaf zijn 16e jaar was hij betaald voetballer, vanaf die tijd speelde hij ook in het eerste elftal van de ROH. Veelal als middenveldspeler, maar ook dikwijls als ausputzer. „Ik vind op het middenveld het fijnste spelen," zegt hij zelf. „Als verdediger is de verantwoordelijkheid zo groot. Je kunt geen foutje maken of het kan doelpunten tot gevolg hebben. Dat heb je op het middenveld niet zo direct. Daarom speel ik daar ook veel vrijer." Hoe vrij, wel dat hebben we allemaal kunnen zien. Het was voor Neeskens aanvankelijk een moeilijke periode. Hij, de semi-prof, die gewend was driemaal per week een uurtje te trainen bij de Racing, keek wel even vreemd op toen Ajax met de voorbereiding voor het nieuwe seizoen begon. „Toen was het tweemaal per dag trainen en niet zo licht ook. Dat viel niet mee. Ik heb er wel veel moeite mee gehad. Maar nu begint het te wennen. Het gaat bij Ajax allemaal anders. Veel directer. En veel sneller. De passes komen veel sneller op je afstormen, je hebt weinig tijd om te denken. Je moet leren ogenblikkelijk te handelen en eigenlijk vooruit zien. Dat heb je in de eerste en tweede divisie niet. Daar gaat het allemaal veel harder. Aan de andere kant speel je in de eredivisie toch weer gemakke lijker, omdat er veel meer voetbal wordt gespeeld." Neeskens heeft wel opgezien tegen zijn nieuwe job. Hoe zou hij worden ontvangen? Het ging allemaal heel gemak kelijk. Vooral dat trainingskamp in Hooghalen vond ik geweldig. Daar heb ik de jongens fijn leren kennen. Ik werd meteen opgenomen en dat werkt meteen prettiger. En ook het publiek is mij enorm meegevallen. Tenslotte ben je een nieuweling en word je kritischer bekeken. Maar ook dat gebeurde niet. Al schrok ik wel even toen ik hoorde dat ik tegen Chelsea moest meedoen. Maar toen ik eenmaal in het veld stond, 'was alles voorbij." Johan Neeskens, 1.78 meter lang, 69 kilo („we worden iedere vrijdag op de schaal gezet") heeft het naar zijn zin. Dat kun je merken als je met hem praat. Hij vindt het geweldig bij de landskampioen en de landskampioen waardeert hem ook, gezien het feit dat hij nu eigenlijk al niet meer weg te denken valt uit het topteam van de roodwitten. Alle financieringen mogelijk, ook voor onze occasions met BOVAG-garantie

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1970 | | pagina 6