Konfektiefabriek ARN. VAN DAM c.v. dealer voor AMSTERDAM en omgeving 1500 m5 showroom, magazijn, autoshop en werkplaatsen Dagelijks geopend van 8,00 tot 17,30 uur Zaterdags quick service van 9,00 tot 15,00 uur Zeeburgerdijk 209-211 - Telefoon 94 06 61-92 93 91 Alle financieringen mogelijk, ook voor onze occasions met BOVAG-garantle Spaar minstens f 100,- tot f 150,- op uw kostuum Op vertoon van lidmaatschap van uw voetbalvereniging 10% korting op onze FABRIEKSPRIJZEN Bontmantels naar maat zonder prijsverhoging! (HILDERSOM N.V.) Herengracht 64 (tussen Brouwersgracht en Herenstraat) - Tel. 230749 die gedenkwaardige avondwedstrijd voor de Runners-Up-beker tegen Napoli, toen Suuren- donk, opnieuw als invaller of zo men liever wil als wisselspeler, die onvergetelijke hat trick scoorde en daardoor Ajax een ronde verder hielp. Van 1O naar 4O, Amsterdam zinderde van geestdrift en de kranten stonden dagen daarna nog vol van dit formidabele schutters- werk. Suurendonk kan er nog om lachen. „Natuurlijk vind je dat fijn. Maar er werd wel geweldig veel ophef van gemaakt." Dat zegt deze broodnuchtere profvoetballer. Hij weet dat voetballen zijn vak is, hij probeert dit vak zo goed mogelijk uit te oefenen, maar beseft daarbij ook heel erg goed, dat hij bij dit werk het niet alleen kan doen en ook een portie geluk nodig heeft. Suurendonk had het geluk, bezat de medespelers, maar toonde zich daar enboven op de beslissende momenten de echte „killer". Een eigenschap die een goede voetballer moet bezitten, wil hij slagen in dit keiharde metier. Rudolf Cornells Suurendonk, 27 jaar oud, kwam vijf jaar geleden van JOS naar Ajax. „Als contractspeler, want ik ben pas sinds twee jaar full-prof. Bij JOS had ik reeds vijf jaar getraind bij Michels, dus misschien had mijn transfer daar wel iets mee te maken." De 1.85 meter lange en 75 kilo („ik word nooit zwaarder, in mijn vakantie val ik zelfs af") heeft nimmer spijt van zijn overstapje naar het betaalde voetbal. „Ik verdien uitstekend mijn brood, hoewel ik er wel van overtuigd ben dat voetballen maar een beperkte bezigheid is. Je moet er echt wat bij doen. Dat houdt je actief en geïnteresseerd. Je moet graag blijven naar je sport. Als vrije tijdsbesteding werk ik als verkoper bij de heer Van Praag, die mij alle vrijheid geeft om te trainen." Dat doet Suurendonk dan ook zeer intensief, vijf dagen in de week en nog eenmaal een wedstrijd, want op woensdag heeft Ajax een vrije dag. Behalve natuurlijk als er wedstrijden voor Europa Cups etc. moeten worden gespeeld. Heeft dat scherpschieten van Suurendonk nu iets te maken met zijn animo voor de aanval? „Bij JOS heb ik steeds in de voorhoede geopereerd. Behalve het laatste seizoen, toen werd ik als rechtsback uitgeprobeerd. Na mijn overgang naar Ajax werd ik opnieuw als aanvaller ingezet. Maar in dit seizoen heb ik steeds in de achterste lijn gespeeld, naast Vasovic. Ik vind verdedigen moeilijker dan aanvallen. Je mag je eigenlijk geen enkele fout veroorloven, je mag eigenlijk nooit gepasseerd worden, want dan kan het een doelpunt kosten. Als aanvaller mag je wel eens een aantal kansen missen, maar als je dan een, of soms twee maal raak schiet, ben je de grote man. Als je echter als verdediger je tegenstander tien keer de baas bent, maar hij loopt jou drie maal voorbij, dan ben je niks waard." Suurendonk uit deze woorden niet op bittere toon. Hij onderkent de waarde van de roem, de populariteit. Hij weet ook, als chemisch analist nuchter denkend, dat het allemaal maar heel erg tijdelijk is. „Ik heb nu mijn kans gekregen van Michels. Ik moet me nu eindelijk eens waarmaken. En daarvoor zal ik heel erg hard knokken. Tenslotte loopt aan het eind van dit seizoen mijn contract af en dan wil ik graag weten waar ik aan toe ben." B. M. anno ZEEBURG

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1970 | | pagina 6