Audi-Gruno rfaaA,aaje tffiecaia/ wot TtotaA '-H> 7ZZ eetAtuf-rffe GRUNO HEEFT HART VOOR UW AUTO Tussen Meer 1 (winkelcentrum Osdorp) Lootsstraat 8 (zijstr. v.d. Kinkerstraat) al gezegd, en nu probeer ik de zaken wat aantrekkelijker te maken. Dat hoeft niet alleen voor voetballers, maar voor alle takken van sport waarin geld verdiend wordt. Ik zal niet alles vertellen, want de plannen zijn nog niet uitgewerkt, tenminste niet helemaal, maar als we rond zijn, wordt er wel een persconferentie belegd en dan kunnen we spijkers met koppen gaan slaan. Zoals het er nu uitziet, geloof ik echter al te mogen zeggen, dat we succes zullen hebben." Het is een zeer ambitieuze Gert Bals, die aan het woord is. Even serieus als hij is bij zijn ,,werk" voor Ajax, vertelt hij over zijn idee. Niet alles, maar zo nu en dan licht hij toch een klein sluiertje op. Gert Bals is behalve de enige semi-prof ook nog de enige man die nimmer in het Neder lands elftal heeft gespeeld. „Eenmaal heb ik in het B-elftal gespeeld," zegt de thans 33- jarige Bals, „tweemaal in het jeugdelftal van 16-18 jaar, eenmaal van 18-20 en eenmaal in Jong Oranje. Maar tot het Nederlands elftal ben ik nooit gekomen. Jammer, maar niets aan te doen." Gert Bals begon te voetballen op zijn 12e jaar bij een Utrechts buurtclubje RUC. „Wat die letters betekenden, weet ik nog steeds niet," lacht hij. Maar deze periode duurde slechts kort, want een jaar later werd hij lid van Velox en hij bleef de geel-zwarte kleuren van deze Utrechtse club trouw tot zijn achttiende jaar. Toen werd hij voor de eerste maal betaald voetballer als doelman van de reeds lang ter ziele zijnde profclub Zeist. Twee jaar duurde deze periode, waarna Bals getransfereerd werd naar 't Gooi. In de vier jarige periode maakte hij een kampioenschap mee en pro motie van tweede naar eerste divisie („dat was in 1957") en vertrok daarna naar PSV. Ook hier een vierjarig verblijf, waarbij hij een landskampioenschap veroverde. „Ik heb toen ook mijn vuurdoop gekregen in de Europa Cup, want wij speelden in de eerste ronde tegen Esbjerg en wonnen met 43 en 71, schakelden in de tweede ronde Spartak Plovdiv uit met 10 en 00, maar struikelden in de kwartfinale over FC Zürich met 10 en 13." Bals bleef bij de Eind- hovense club tot 1963-'64 en kreeg toen zijn transfer naar Ajax. Het is dus zijn vijfde seizoen bij de Amsterdammers, waarvan vier als aanvoerder. „Alleen in het eerste seizoen was ik geen captain, maar sindsdien steeds. Ook bij de vele Europa Cup-duels mocht ik als aanvoerder fungeren. En wat voor een wedstrijden hebben wij daarin gespeeld. Ik was zo trots als een pauw vorig seizoen met die finaleplaats en kan daarom zo echt meevoelen met Feijenoord nu het de Cup heeft gewonnen. Een grandioze prestatie en verdiend." De 1.83 meter lanige en 72 kilo wegende Bals wil zich echter niet uitlaten over eventuele kansen van Ajax volgend seizoen. „Eerst vanmiddag maar eens kampioen worden," zegt de „nestor" van Ajax, die behalve voetbal alle sporten graag zou willen beoefenen. Maar buiten sport houdt hij ook van „fijne muziek", zoals operettes en jazz. „Ik heb een enorme bewondering voor een Rita Reijs, een Ella Fitzgerald en een Mahalia Jackson," zegt hij mijmerend. Gert Bals, aanvoerder, nimmer international, „slechts" semi-prof, maar een uiterst consciëntieuze kerel. De laatste in onze portrettengalerij in dit seizoen. Een hommage aan de aanvoerder van de nieuwe kampioen van Nederland. Gert Bals, good luck! B. M. Showroom Zeeburgerdijk 176, telefoon 50744 Garage Molukkenstraat 4, telefoon 55881, Amsterdam-Oost Showroom geopend: Dagelijks van 9.00-22.00 uur, zaterdags van 10.00-18.00 uur

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1970 | | pagina 6