Audi-Gruno cfaa&acijte -<f/?ecaza/ i&ol "Haai '1* ^jbcfo/z 7Z£ eet/uaji/fe G RU NO HEEFT HART VOOR UW AUTO Tussen Meer 1 (winkelcentrum Osdorp) Lootsstraat 8 (zijstr. v.d. Kinkerstraat) van het eerste elftal. Vreemd dat wij over een begenadigd voetballer spreken? Piet Keizer is rijper geworden in ai die jaren. Het zo nu en dan wel eens irriterende is verdwenen. Hij is een nuchter man geworden, die zijn beroep met noeste vlijt beoefent, die zijn vak met liefde uitoefent. Piet weet wat er van hem wordt verwacht. De man die de openingen moet maken, die de aanval moet dirigeren, die zo nu en dan met ongrijpbare acties zelf de vijan delijke defensie ontgrendelt en dan koel scoort. Zonder ophef, maar met een dodelijke zeker heid, die bijna beangstigend is. Piet Keizer lacht er wel eens om. Hij is wars van ophef, wars van populariteit, van ophemelarij. „Ik las vorige week in de krant dat ik mijn 100e doelpunt voor Ajax had gescoord. Je weet toch zelf wel, dat ik dergelijke dingen niet bij houd, zegt hij. Zo is Piet Keizer. Hij speelt voetbal omdat hij er een zeer goed belegde boterham aan verdient. Vroeger speelde hij voetbal omdat hij het alleen maar leuk vond. En omdat hij het zo'n fijne sport vond, deed hij ieder vrij uurtje niets anders dan zich met een bal te vermaken. Hij kreeg daardoor een vaardigheid, die bijna aan het wonderbaarlijke grenst en die nu nog iedere tegen stander bijna een klein kind doet lijken. Maar Piet Keizer lacht daar niet om. Hij is er de man niet naar die een tegenstander belachelijk maakt, omdat hij voetbal speelt voor zijn beroep. En dat doet die tegen stander ook. Dan vindt Piet Keizer het niet juist om deze man moedwillig naar beneden te halen. Petrus Johannes Keizer speelde in het seizoen 1960- 1961 voor de eerste maal in Ajax' topteam. Hij is daar sindsdien niet meer uit weg te denken. Althans niet vrijwillig. Want blessures of schorsingen hangen er steeds in de lucht en met deze bijverschijnselen in de voetbalsport is Piet Keizer reeds verschillende malen onaangenaam geconfronteerd. Ook met het Neder lands elftal, waarvoor Keizer enkele jaren geweigerd heeft te spelen. „Je weet wel dat het mij niet zoveel doet, dat Nederlands elftal. En Mexico? Ik heb er over gesproken met de heren Kessler en Burgwal en heb hen gezegd dat ik er weinig voor voelde zo'n week of zes van huis te gaan. Ik heb een fijne vrouw en een fijne knul en dat is mij veel meer waard." We schreven het reeds, Piet Keizer is rijper geworden, hij is tevens gevoeliger geworden, maakt soms een iets bedaagde indruk, het type van de man die in zijn huwelijk heeft gevonden, wat hij ervan heeft verwacht. Dat is ook duidelijk in zijn spel te merken. Nu en dan is Pietje nog wel eens grillig, maar deze uitschieters naar negatieve zijde komen 'steeds minder voor. Met zijn 1.80 meter en 79 kilo is Keizer van teenager uitgegroeid tot een kerel, ook mentaal. Een kerel die graag eens zijn hengeltje wil uitgooien, een biljartje maakt of gaat tennissen. Zuiver als een hobby, want „voetbal is mijn beroep, daarvan moet ik leven, al probeer ik het steeds gescheiden te houden van mijn privéleven. Maar dat is verduiveld moeilijk," glimlacht hij. B. M. Showroom Zeeburgerdijk 176, telefoon 50744 Garage Molukkenstraat 4, telefoon 55881, Amsterdam-Oost Showroom geopend: Dagelijks van 9.00-22.00 uur, zaterdags van 10.00-18.00 uur

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1970 | | pagina 6