Audi-Gruno ff/?eccaa/ wol -Haai '-tv ^jbfoc/z zz£ eet/uaf</fe GRUNO HEEFT HART VOOR UW AUTO Tussen Meer 1 (winkelcentrum Osdorp) Lootsstraat 8 (zijstr. v.d. Kinkerstraat) iedere dag. Training is ook werk en zelfs het reserve-zitten op zondag is werken. Want tenslotte zit je er voor een zaak. Ik zal dan ook nooit mopperen over mijn baantje. Als de ploeg goed draait, dan verdien ik ook goed. Dat is de hoofdzaak." Het is een harde, zake lijke, in veler ogen wellicht te materialistische opvatting, die Stuij zonder blikken of blozen te berde brengt. Het is nu zijn derde seizoen dat hij op de bank zit en zelden heeft hij zich erover beklaagd. Ondanks het niet spelen doe je toch veel ervaring op. Je ziet veel en daar steek je toch van op. Ik geloof dan ook niet dat ik mij erg zenuwachtig zal maken als ik tegen een befaamde buitenlandse club zou moeten spelen. Je bent er bijna net zo aan gewend als de anderen. Ik test mijzelf wel eens, omdat je zo nu en dan wel eens twijfelt, maar het valt nog steeds mee. Ik geloof wel dat ik vrij constant ben in mijn spelen." Heinz Jurgen Stuij, 25 jaar oud, 1.86 meter lang en tegen de 90 kilo wegend, redeneert nuchter, rustig, maar zo nu en dan schiet er wel eens een vonkje door zijn gesprek. Dan merk je toch wel dat hij niet zo materialistisch is als hij voorgeeft te zijn. Niet dat Stuij het geld eraan zou geven, maar er zijn natuurlijk ook bij deze zeer beheerste kerel wel eens dagen dat hij worstelt met en tegen zich zelf. Spijt dat hij een contract met Ajax tekende heeft hij niet. ,,Het is een fijne club en ik verdien er veel geld. Bovendien hoop ik nog steeds een kans te krijgen." In de bekerwedstrijd tegen DWS kreeg Stuij en nog enkelen van zijn medebankzitters weer eens een kans. Het was echter geen volwaardige proef voor de man, die ruim drie jaar geleden in Telstar grote triomfen vierde en die bekend stond als een van de talentvolste goalies van ons land. Nadat VSV in Telstar was opgegaan, ging Stuij mee over. Vanaf zijn 16e jaar is hij geconfronteerd geweest met het professionele voetbal. Hij speelde in het Neder landse militaire elftal en eveneens in Jong Oranje en eenmaal werd hij opgeroepen voor het voorlopig Neder lands elftal. Dat was nog in de tijd van Dennis Neville. ,,Voor mij is iedere wedstrijd weer een debuut," zegt de man, die in dit seizoen twee competitiewedstrijden in het B-elftal van Ajax speelde en enkele malen in het eerste werd opgesteld. ,,Het moeilijke is dat er iets van je wordt verwacht. Iets extra's. Het publiek is nu een maal kritisch. Tegen DWS was het niet zo moeilijk." Heinz Jurgen Stuij bezit de mentaliteit zich te kunnen schikken in minder prettige posities. Hij weet zich onder geschikt te maken aan de grote zaak. Ajax is een grote zaak geworden, een zaak die goed draait: „En daarom kan er ook geen wijziging worden aangebracht. Zolang iedereen goed speelt, zou het een dwaasheid zijn het team te gaan wisselen. En dan vergoedt het geld veel. Dat is de consequentie van het beroepsvoetbal," zegt Stuij. Zonder het echter te willen uitspreken, hoopt hij er echter wel op een serieuse kans te krijgen eindelijk door te dringen tot de vaste kern van Ajax. Want tenslotte is hij wel zakenman, maar ook nog sportman. Stuij, veel succes! B. M. Showroom Zeeburgerdijk 176, telefoon 50744 Garage Molukkenstraat 4, telefoon 55881, Amsterdam-Oost Showroom geopend: Dagelijks van 9.00-22.00 uur, zaterdags van 10.00-18.00 uur

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1970 | | pagina 6