Audi-Gruno rtaaA/gcc/e -tfieccaa/ vt>ol •HaaA '-tv 72Z eet/uufjfe GRUNO HEEFT HART VOOR UW AUTO Tussen Meer l (winkelcentrum Osdorp) Loofsstraaf 8 (zijstr. v.d. Kinkerstraat) niet anders, uit de jeugd moeten voortkomen. Vandaar, dat dit 70-jarig bestaan praktisch geheel in het teken van die jeugd staat. In de vorm van een sterk bezet internationaal jeugdtoernooi op 2 en 3 mei a.s. En vergeet niet: 2 en 3 mei zijn dichterbij dan u denkt. M. MIDDENDORP Jr. FONDS VOOR TOPVOETBALLERS Er wordt een stichting in het Leven geroepen, die ernaar wil streven dat topvoetballers niet voor ons nationale en clubvoetbal verloren zullen gaan. Voorlopig is dit fonds alleen nog voor Ajax-voetballers en zal onder leiding komen te staan van de fervente Ajax-suppor- ter Freek van der Meijden. De heer v. d. Meijden en met hem nog vele anderen zijn geschokt door het feit dat een speler als Cruijff voor het vaderlandse voetbal verloren zal gaan, omdat hij in ons land niet dezelfde verdiensten kan behalen die hij in het buitenland wel kan realiseren. En daar we nu eenmaal met betaald voetbal te maken hebben, moeten we reëel blijven. Een van de eersten, die waarschijnlijk van deze stichting zal gaan profiteren, zal Johan Cruijff zijn. Penningmeester Timman vertolkte de gevoelens van het Ajax-bestuur als volgt: ,,Wij hebben nu aansluiting met het internationale voetbal gekregen, maar doordat wij niet de salarissen kunnen betalen, die het buitenland wel geeft, lopen wij natuurlijk het risico, als de grenzen open gaan, onze sterspelers te verliezen. Wij niet alleen, ook een Sparta (Van Beveren) en Feijenoord (Jansen, v. Hanegem). Het is voor ons echter onmogelijk met de huidige entreeprijzen gelijke tred te houden en daardoor zijn wij natuurlijk erg blij met een dergelijk initiatief." Wanneer men dan weet dat Ajax bijzonder veel moeite heeft gehad met haar laatste prijsverhoging erdoor te drukken bij het ministerie van Economische Zaken, dat deze entreeprijzen in verhouding met een Italië of Spanje nog niet eens op 50 procent liggen, dan kan men inder daad wel begrijpen, dat alleen acties zoals nu door de heer Freek v. d. Meijden worden „ontketend" door een bestuur met instemming worden begroet. Want dan alleen kan men spelers voor langere tijd aan zich binden, kan men hen ook betere sociale voorwaarden aanbieden dan nu. Spelers, die nu door een ernstige blessure voor goed van het voorplan verdwijnen (we denken hierbij b.v. aan Henk Groot) staan dan niet direct helemaal brodeloos. Het is voor de ontwikkeling van ons clubvoetbal, maar ook voor ons nationale voetbal van het grootste belang dat dergelijke stichtingen in het leven worden geroepen. Alleen daardoor zal Nederland in staat zijn de positie die het nu internationaal inneemt, te handhaven. Men kan een dergelijk initiatief dan ook alleen maar toejuichen, ofschoon alles zich nog in een zeer primitief stadium bevindt. B. M. Showroom Zeeburgerdijk 176, telefoon 5 0744 Garage Molukkenstraat 4, telefoon 5 58 81, Amsterdam-Oost Showroom geopend: Dagelijks van 9.00-22.00 uur, zaterdags van 10.00-18.00 uur Groot

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1970 | | pagina 6