Speed-service t het broodje van PLEIN 24 Rally- en Race-accessoires Fotografeer met succes! Fotografeer met Perutz Color C 18 Film! voor de sportieve automobilist Van Hallstraat 89, Amsterdam, Tel. 166229 (privé 728535) verdiend. Als straks echter mijn contract afloopt ik heb er dan vijf jaar opzitten ga ik terug naar Joegoslavië. Niet om verder te voetballen, maar om mijn studie af te maken." Vasovic studeerde toen hij naar ons land vertrok rechten en hij wil deze studie, waarvan hij er reeds twee jaar heeft opzitten, gaan afmaken. Drie-en-dertig maal speelde Vasovic in het Joegoslavische nationale elftal. De eerste maal was in 1961 tegen Marokko, de laatste in 1966 tegen Zweden. Zesmaal speelde hij mee in de strijd om de Europa Cup. Tweemaal met Ajax, viermaal met Partizan, de club waarvan hij op 15-jarige leeftijd lid werd. Hij ging enkele seizoenen ,,over" naar Rode Ster, maar keerde toch weer terug naar zijn oude liefde, Partizan, voordat hij naar Ajax vertrok. Vasovic was in het veelbesproken duel tegen de tegenstander van vanavond, Carl Zeiss Jena, de man, die in de laatste fase van deze strijd de eretreffer op zijn naam bracht. Een wellicht beslissende treffer, want als Ajax nu met 20 weet te winnen, gaat het over naar de laatste acht. „Ik heb wel meer doelpunten op deze wijze gemaakt," zegt Vasco. „Alleen de laatste maanden lukt het niet meer altijd. Er zijn steeds mannen, die beter schieten dan ik." De 1.80 meter lange, 85 kilo wegende Joegoslaaf treurt echter niet om zijn „produktieverlies". Hij is tenslotte een van de centrale verdedigers en was vooral in de eer ste seizoenen een van de grote uitblinkers in de ploeg. Zijn professionele manier van optreden, zijn h»le speel wijze boezemde ontzag in en dwong bewondering af. Vasovic wist dat en kon zich daardoor steeds meer ont wikkelen en opwerken. Ajax zag zijn grote waarde snel in en nooit behoefde de Joegoslaaf zijn plaats af te staan. „Het ging voor Ajax beslist niet best," zegt Veli- bor. „De Oostduitsers speelden zeer hard, bijna unfair. Maar we hebben een kans tegen hen en ik geloof heilig in een overwinning. Bovendien was het veld erg slecht, wat ons ook parten speelde, terwijl er ook nog andere factoren in het spel waren Hierbij doelde Vasovic kennelijk op de bekende „noppenaffaire". De rustige Joegoslaaf laat echter verder weinig los. Hij is reeds nu gespannen op het tweede treffen, dat zij bijzonder be langrijk voor de ploeg wordt. Hij reageert zijn geladen heid af met luisteren naar muziek, waarvan hij in het populaire genre een groot liefhebber is. „Zelf een instrument bespelen? Neen, wel geprobeerd, maar het ging niet. Mijn vrouw (Vasovic is getrouwd en heeft twee kinderen) bespeelt wel een instrument." Over een achttiental maanden verdwijnt de rustige, stille figuur van Velibor Vasovic uit de Ajax-ploeg. Hij zal er een leegte achterlaten, niet alleen als speler, maar ook als kame raad. Want wie je ook spreekt van de Ajacieden, ze zijn het er allemaal over eens, dat „Vasco een verduiveld gezellige kerel is". B. M. SPORTVRIENDEN Het is niet de naam maar OOK VOOR UW CROQUETTEN Leidseplein 24 Telefoon 65172 Amsterdam PERUTZ

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1970 | | pagina 7