KAN Restaurant v. d. Steen E. H. Bouman Zn. HORLOGES Na het voetballen meteen naar Grote keuze uit onze voortreffelijke keuken Bedden en Meubelen uw juwelier-horloger Dir. M. v. Schoonhoven Leidsestraat 98, telefoon 236036 band uit de Amsterdamse Jordaan, genaamd De Palm, de muziek verzorgen. Als goede Ajax-aanhangsters gaan de meisjes natuurlijk in rood en wit gekleed. Het zal ongetwijfeld een uniek schouwspel opleveren en voor degenen die van een goede marsshow houden, zal er veel te genieten vallen. PERS Afgelopen zaterdag kon men in „De Volkskrant" onder de kop „Gejammer" een commen taar lezen omtrent de verloren wedstrijden van zowel Feijenoord als Ajax. Ik citeer: „Ajax kwam jammerend terug uit Jena na confrontatie met een Oostduits elftal dat zo brutaal was geweest met 31 te winnen. De scheidsrechter, hij alleen, had het gedaan. Hij stond de duivels van Carl Zeiss toe schoeisel te gebruiken, waarmee zij niet zo snel weggleden als hun arme tegenstanders. Ajax-voorzitter Van Praag aarzelde dan ook niet een protesttele gram te sturen naar de organisatie van het Jaarbeurstoernooi om te voorkomen dat de slimmerikken uit Jena ook in Amsterdam de euvele moed zouden hebben leuke combinaties uit te voeren, om van het maken van doelpunten maar te zwijgen." Nu weet praktisch iedereen, ook De Volkskrant, wat er in wezen is gebeurd. Men ontdekt bij diverse Carl Zeiss Jena-spelers ondeugdelijk schoeisel. Willem Suurbier werd daarvan de dupe. De dader probeerde zelfs te vluchten om verdere narigheid voor zichzelf en de club te voorkomen. Dit alleen bewijst al het feit dat de spelers uit Jena wel degelijk wisten dat Alb. Cuypstr. 110-112-114 Uw adres voor solide Amsterdam Telefoon 727846 GROOTSTE SORTERING EETHOEKEN Gevestigd sedert 1895 het schoeisel niet in orde was. Bovendien waren de spelers van Ajax bijzonder verbaasd over het feit dat de Oostduitsers veel sneller stil stonden bij een glijpartij dan zij. Het verhaal doet tevens de ronde dat de scheidsrechter bij vooraf onderzoek in de vorm van een steekproef het schoeisel van alle spelers goedkeurde, maar dat de Oostduitsers daarna snel van voetbalschoen wisselden met alle gevolgen, vooral voor Ajax. Nu wil ik bepaald niet beweren dat Oarl Zeiss Jena met geoorloofd schoeisel ook niet met 31 zou hebben ge wonnen, maar het is wel frappant dat (men na de schoenenaffaire niet meer tot scoren is kunnen komen. De heren gingen zelfs aanzienlijk minder nauwkeurig spelen. Het lijkt mij toch een normale gang van zaken dat Ajax officieel protesteert bij de organi satoren van het Jaarbeurstoernooi ter voorkoming van herhaling. Van de scheidsrechter had Ajax weinig te verwachten, getuige zijn optreden toen het leed reeds was geschied De Volkskrant echter vindt dat gejammer, gezeur, kinderachtig, een soort niet tegen je verlies kunnen, een nederlaag niet kunnen accepteren enz. Wat hen betreft treedt Carl Zeiss Jena vanavond wederom aan met een soort spikes als voetbalschoenen. Dat moet ie heel gewoon vinden, daar moet je verder niet over zeuren. Het is algemeen bekend dat voetballers, althans het merendeel, zich weinig aantrekken van wat de pers over hen in de krant schrijft. De reden is, dat de heren van de krant te wemig weten over de materie van het beroepsvoetbal. Men ziet het gewoon niet. Gezien de Amsterdam REGULIERSBREESTRAAT 4-6 bd Munt FERD. BOLSTRAAT 51 plein Grootste keuze uit veie bekende Zwitserse merken Specialiteit moderne verlovingsringen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1970 | | pagina 5