Audi-Gruno c^aaiaaje iffiecaia/wol naai jh 7z£ ee&uaf</fe G RU NO HEEFT HART VOOR UW AUTO Tussen Meer 1 (winkelcentrum Osdorp) Lootsstraat 8 (zijstr. v.d. Kinkerstraat) denk b.v. aan overdekte stadions, met verwarmde tribunes. Dat een en ander natuurlijk veel geld kost, maar ook gaat opbrengen, spreekt vanzelf. Maar daar staat dan weer tegen over dat het spelpeil ontegenzeggelijk zal gaan stijgen, omdat men de spelers meer kan gaan betalen. Dat zal o.a. dan voorkomen dat wij affaires krijgen zoals nu met een Johan Cruijff. Ik vind dat de spelers bruto onderbetaald worden, want we moeten er rekening mee houden dat deze vorm van geld verdienen niet volgehouden kan worden tot, laten we maar zeggen, 55 jaar. Indien er nu door de fiscus eens een regeling werd getroffen zodat de jongens een grotere periode kregen om hun belasting te betalen over hetgeen zij nu verdienen, dan zou er veel onrust en ontevredenheid worden weggenomen. Aan de andere kant zou er een premie door beleggings- en verzekeringsmaatschappijen gesteld kunnen worden op het behalen van diploma's, opdat de spelers na het beëindigen van hun loopbaan toch niet helemaal met lege handen staan. Dat is dan voor dergelijke instellingen ook weer interessant en profijtelijk." Drs. Grunwald, die zegt dat hij erg gesteld is op voetballen hij speelde in zijn jeugd in BSV uit Bergen vindt dat er wel eens te veel nega tieve commentaren in de sportrubrieken verschij nen. ,,Men vindt b.v. Amsterdam geen voetbal- stad. Maar men kan het publiek toch in die geest opvoeden. Er wordt te veel aandacht geschonken aan de negatieve aspecten, aan de sensatie. Dat is jammer. Ik vind de amusementsfactor bijzonder belangrijk, doch meen dat de recreatieve waarde van het voetbalspel wat wordt overtrokken. Het ruwe spel blijft niet onopgemerkt en dat zal on getwijfeld zijn nadelige invloed hebben op de publieke belangstelling. Daarop moeten de club leiders attent zijn, daarvoor moeten zij reeds nu proberen een oplossing te vinden." Het klinkt mogelijk wat gemakkelijk, maar dat de werkwijze van de Ajax-psycholoog de aan dacht trekt, bewijst wel de stormloop op zijn zgn. sportspreekuur, dat hij kortgeleden heeft geopend. Verenigingen en zelfs een gehele bond vragen om advies en begeleiding," zegt hij. Maar ook bij Ajax ondervindt hij de laatste tijd veel medewer- king, o.a. bij een onderzoek dat hij heeft in gesteld in samenwerking met de universiteit van Groningen onder de profvoetballers. Over deze medewerking is drs. Grunwald bijzonder te spreken, hoewel voldaan ben ik nog lang niet. Het moeten waarmaken is juist in een keiharde zaak, wat het profvoetbal is geworden, voor een psycholoog bijzonder moeilijk." Wij hebben zo de indruk dat het nog wel enkele jaren zal duren voordat een dergelijke figuur algemene weerklank in de vaderlandse sport zal vinden. In het maatschappelijk bestel heeft hij reeds veel waardering gevonden, getuige zijn adviseurschap bij de ge meente Almelo, wat neerkomt op het bevorderen van de verhouding tussen overheid en burgerij, dus om het zuiver ambtelijke te verminderen, en zijn adviseurschap bij de TH te Eindhoven. B. M. Showroom Zeeburgerdijk 176, telefoon 50744 Garage Molukkenstraat 4, telefoon 558 81, Amsterdam-Oost Showroom geopend: Dagelijks van 9.00-22.00 uur, zaterdags van 10.00-18.00 uur

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1970 | | pagina 6