Speed-service het broodje van PLEIN 24 Rally- en Race-accessoires 2 Fotografeer met succes! Fotografeer met Perutz Color C 18 Film! IS voor de sportieve automobilist Van Hallstraat 89, Amsterdam, Tel. 166229 (privé 728535) Nog lang geen leeftijd om uitgespeeld te zijn, maar toch denkt de professional Wim Suurbier aan zijn toekomst en die van zijn gezin. ,,Ik wil proberen een koffiebar in Am sterdam te beginnen en dan eens kijken wat het wordt. Als het lekker loopt dan gaan we mijn vrouw die erg zakelijk is en ik de zaak uitbreiden. Tenslotte kun je niet eeuwig blijven voetballen en ik moet later ook kunnen leven." Wim Suurbier, vriendelijk, opge ruimd, is dus beslist geen losbol. Ondanks zijn geboorte in het zuiden van het land, weet Wim daar niets van omdat ,,ik er misschien een half jaartje heb gewoond". Hij verhuisde naar Amsterdam en werd op zijn tiende jaar lid van Amstel. Als 17-jarige werd hij gekocht door Ajax, speelde een jaar in de semi-profjes onder leiding van Jany van der Veen en werd daarmede kampioen van Nederland. Als 19-jarige debuteerde hij in het eerste elftal. ,,Dat was in het slechte seizoen van Ajax. We stonden toen bijna onderaan. Gek eigenlijk, want er spelen nu nog heel wat jongens mee die toen ook in het eerste stonden. Natuurlijk waren we wel wat jonger, maar het is toch gek. Er was toen echter ook weinig sfeer. Dat is nu wel anders geworden. Het loopt nu erg goed." Wim Suurbier was in dat eerste seizoen nog semi-prof. Hij werd enkele maanden later in militaire dienst opgeroepen en speelde in die 21 maanden bij de luchtmacht ,,een moordtijd heb ik gehad" een dikke 20 wedstrijden voor de militaire ploeg. „Heel wat mooie reisjes heb ik gemaakt, naar Tur- Kije, Murohto. Frankrijk, Griekenland, och, te veel om op te noemen." In die periode werd wi«. «„n-prof-eontract aangeboden en hij accepteerde gretig. Het Nederlands elftal is voor Wim Suurbier een ai»,, probleem. In totaal speelde hij 15 maal in het Oranje en steeds met plezier. ,,Ik vind echter dat je je eigen waarde moet kunnen vaststellen als je in het Nederlands elftal ge kozen wordt. Als er een jongen is die meent dat hij duizend gulden moet hebben voor een wedstrijd, dan moet hij dat hebben ook. Er zullen ook jongens zijn, die zeggen dat zij met 600 gulden genoegen nemen. Aparte contracten vind ik normaal. Als je tenslotte in het Nederlands elftal gebles seerd raakt, zit je met de brakken." Suurbier denkt daarbij kennelijk aan Henk GrootToch vindt hij het erg jam mer dat Nederland Mexico niet heeft gehaald. „Ik had graag in Mexico gespeeld. Er zaten natuurlijk veel risico's aan vast, maar aan de andere kant stijgt toch ook je waarde weer als voetballer. Neen, zowel zakelijk als sportief had ik de wereldkampioenschappen als een hoogtepunt gezien." Alle Europa Cup-duels, op één na, tegen Fenerbahce uit toen Suurbier een gebroken ellepijp had, heeft hij met Ajax ge speeld. Hoeveel? Hij heeft het niet bijgehouden. Alleen van die ene „misser" weet hij zeker, want het was de zwaarste blessure die hij tot nu toe heeft gehad. Hobbies? „Ja, filmen, autorijden en mijn dochtertje." Wim Suurbier glimlacht als hij aan de „kleine meid" denkt. Voor haar en voor zijn vrouw speelt hij voetbal op hoog niveau omdat hij daardoor vele wensen van hen kan vervullen. B. M. SPORTVRIENDEN OOK VOOR UW CROQUETTEN Het is niet de naam maar Leidseplein 24 Telefoon 65172 Amsterdam PERUTZ

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1970 | | pagina 7