Audi-Gruno rtaaA/gajk tyeecaa/ wol notaA *iv jz£eet/uufiffe GRUNO HEEFT HART VOOR UW AUTO Tussen Meer l (winkelcentrum Osdorp) Lootsstraat 8 (zijstr. v.d. Kinkerstr.) - Bilderdiikstraat 167 problemen bespreken, je zou bijna zeggen: de biechtvader van Ajax. Zijn naam: Salomon Muller, masseur van de hoofdstedelijke topformatie. „Ja, het is dikwijls een zware belasting," zegt Salo Muller. „Maar je zou het ook niet meer willen missen. Als de jongens voor een zware wedstrijd staan en je bent zo'n half uur met ze bezig, vertellen ze van alles. En je moet ze weten te kalmeren, je moet proberen alles weg te praten. En dat is soms heel moeilijk." Salo Muller, 33 jaar oud, getrouwd en vader van een schattig 3J jaar oud dochtertje Heieen, is nu reeds 12 jaar bij de roodwitten in dienst. Eerst als heilgymnast-masseur, later na het behalen van de benodigde diploma's als fysio-therapeut. Zelf heeft Salo alleen voetbal gespeeld in schoolelftallen, terwijl hij daarnaast in clubverband roeide bij De Drietand en later Poseidon („ik roeide in de vier- met en heb een viertal keren meegedaan aan de Grachtenrace van De Hoop") en tafeltennis speelde in NSM („Nimmer strijdens moe betekende dat," grinnikt Salo). „Doordat ik eigenlijk met de jongens ben opgegroeid, ik was tenslotte 21 jaar toen ik bij Ajax begon en al die jongens zoals Jakie en Bennie heb zien komen, praten ze tegen mij wat gemakkelijker. Ik ben ook Salo voor hen en geen mijnheer. Dat doen ze wel tegen de dokter en de trainer. Bovendien heb ik natuurlijk door het masseren enorm veel contacten met die jongens. Je komt bij verre reizen op de hotelkamers om ze te helpen en dan praat je veel. Dat is het grote voordeel van deze job." Salo Muller is een uiterst druk bezet man. Want behalve zijn bezigheden bij Ajax, die reeds een dag taak bevatten, werkt hij nog in twee ziekenhuizen en heeft nog een eigen praktijk. Veel tijd om hobby's te hebben is er dus niet voor deze alom tegenwoor dige masseur. „Ja, ik heb er een," zegt hij. „Ik maak een studie van sportblessures en lees daar alles over wat ik te pakken kan krijgen. Ik ben nl. bezig om er een boekje over te schrijven. Dat vraagt veel tijd, maar het is nodig. Want er wordt zo nu en dan wel eens verschrikkelijk ruw gespeeld, waardoor je teveel geconfronteerd wordt met heel ernstige bles sures. Ik vind dat de scheidsrechters hiertegen te lankmoedig optreden." En huiverend denkt Salo aan het ongeval dat Piet Keizer in het duel tegen SVV overkwam. Zijn vaardige handen zullen de gekwetste knie en het gedeukte moreel van de Ajax-architect weer moeten oplappen. „En dan houd ik van muziek, klassiek en modern. Ik draai graag een plaatje. Men noemt dat tegenwoordig passieve muziekbeoefening. Is niet van mij hoor, heb ik over de radio gehoord." Salo Muller excuseert zich dan, want er wacht al weer een patiënt. Be scheiden, nimmer op de voorgrond tredend. Zelden of nooit de sportrubrieken halend. Een fijn mens, onmisbaar voor zijn ploeg, deze Salo Muller. Hij zit er weer vanmiddag, links op de reservebank. „Een soprt bijgeloof," mijmert hij hardop. B. M. Showroom Zeeburgerdijk 176, telefoon 5 07 44 Garage Molukkenstraat 4, telefoon 5 58 81, Amsterdam-Oost Showroom geopend: Dagelijks van 9.00-22.00 uur, zaterdags van 10.00-18.00 uur

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1969 | | pagina 6