Ajax tegen Telstar y - A. Janus woninginrichting OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELS Nv. Motorkade 4-5, Telefoon 61091-68978, Amsterdam-N Privé 02159-19582 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, ingericht voor het vernietigen van uw oude archieven „MAAR MISSCHIEN KOMT AJAX VAN- avond wel weer eens tot een opvlieging," schreven we in onze voorbeschouwing voor het duel tegen Ruch Chorzow. Het was meer dan een opvlieging, het was weer eens een machtige demonstratie van een oppermachtig Ajax. Voor rust mogelijk nog iets moeilijk spelend, wellicht afwachtend hoe deze sterke tegenstander zou reageren, maar in de tweede helft werden de Poolse representanten to taal overklast. Niet omdat deze Polen plotseling zo slecht speelden, maar in deze vorm was Ajax weer eens niet te houden. Met soms briljant, bij zonder groots spel, werd Ruch naar een nederlaag gespeeld, die de grootste optimist niet voor moge lijk had gehouden: 7—0. Gewoon een afslachting Bals en meteen een plaats in de kwartfinales van de Jaarbeursstedenbeker. Want dat de return in Chorzow, zelfs al zouden er 100.000 hysterische toeschouwers komen, voor Ruch nog kansen biedt, daaraan gelooft geen mens meer. Ja, en dan vanmiddag Telstar. Het is begrijpe lijk dat Ajax de vorm van woensdagavond van middag niet kan benaderen. Een dergelijke explo sie van krachten, van intelligentie kan men niet zomaar tweemaal per week voor mogelijk houden. Goed, we weten wel, dat we heblben geschreven dat Ajax topartiesten bergt en dat topartiesten als Kan, Sonneveld en Hermans iedere avond explosies van humor moeten plaatsen, maar een dergelijke uitbarsting als tegen Ruch behoeft men althans volgens ons niet te verwachten. Telstar is daar ook de ploeg niet voor. De maats van Jan Rab zullen er alles aan doen om de nederlaag zo klein mogelijk te houden en de defensie is beslist niet het zwakste deel van het team: 15 goals tegen in 13 wedstrijden. Ajax kan dus proberen daaraan iets te doen en er zal iets aan gedaan worden, maar of er opnieuw een doelpuntenlawine zal los- barsten, lijkt erg plausibel. We weten wel dat klassespelers als een Keizer, Cruijff en Mü'hren tot geweldige dingen in staat zijn en als het deze jongens eenmaal lukt, dan draait de gehele ploeg formidabel, maar Telstar is er de ploeg niet naar om zich zonder meer van het veld te laten Ferd. Bolstraat 89-93, Telefoon 795155, Amsterdam-Z. Kinkerstraat 192-198, Telefoon 182679, Amsterdam-W.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1969 | | pagina 3