Audi-Gruno ga Je tyeecaatiwl -Haai '-fts ^lec/zjzz: eet/u*g</ge G RU NO HEEFT HART VOOR UW AUTO Tussen Meer 1 (winkelcentrum Osdorp) Lootsstraat 8 (zijstr. v.d. Kinkerstr.) - Bilderdijkstraat 167 BENNIE MULLER SPEELT AL 13 JAAR PROFVOETBAL Een van Ajax' populairste figuren is nog steeds Bennie Muller. De kleine terrier van het middenveld, die door zijn nimmer aflatende ijver en zijn geweldige enthousiasme een van de figuren was waarop de Ajax-equipe dreef. En niet alleen de Ajax-equipe, want liefst 47 maal droeg de kleine man het Oranjeshirt en scoorde daarin twee doelpunten. Het lijkt allemaal voor Mullertje verleden tijd te worden, want dit seizoen is hij bij Ajax nog niet zo erg veel aan bod gekomen. Hoe beleeft Bennie Muller deze positie? ,,Ik heb voor het nieuwe seizoen een gesprek gehad met de heer Michels en daarin heeft hij gezegd, dat hij een andere speelwijze zou gaan invoeren." Dat heeft Muller blijkbaar toch aan het denken gezet en mede door het feit dat er nogal wat opzienbarende kopen werden gesloten Rijnders en Van Dijk besloot Bennie zich ook maar op de transferlijst te laten zetten. ,,Ik zou wel een plaats krijgen, maar ja, met al die jonge kerels om je heen, zie je het anders in. Daarom heb ik me op de lijst laten zetten om, als het niet zou lukken mij een vaste plaats te veroveren, in een andere vereniging nog in het eerste elftal te kunnen meedraaien." En daarbij dacht Bennie wellicht aan de tweede transferperiode. ,,Och, er speelt op een gegeven moment van alles door je hoofd. Maar ik wil liever toch niet bij Ajax weg, of ik zou zo'n prachtige aanbieding moeten krijgen, dat ik een dief zou zijn van mijn gezin als ik die liet lopen." Tenslotte speelt Bennie Muller reeds vanaf zijn 12e jaar voor de rood-witten, na eerst als welp te hebben gevoetbald in TDW. Als 18-jarige jongen werd hij semi-prof en later full-prof. In die periode maakte hij vijf landskampioen schappen met Ajax mee en speelde ook vijf maal mee in de duels om de Europa Cup. Zelfs in de eindstrijd van het afgelopen seizoen kwam Mullertje nog in het veld. ,,Ik was in enkele wedstrijden ervoor geblesseerd geraakt, zodat ik mijn plaats kwijt was. In de tweede helft werd ik echter ingezet. Maar op de backplaats en die ligt me nu eenmaal niet zo best." De kleine terrier zucht even. Hij ziet opnieuw die wals van Milaan op zich afkomen, zonder tot groot ver weer te kunnen komen. Bennie Muller, die enigszins gedeprimeerd uit Rotterdam is teruggekeerd hij is de slag van Feijenoord nog niet te boven hoopt in stilte nog steeds een kans te krijgen voor de vaste kern. ,,Wij trainen erg hard en waarom zou het dan nog niet lukken." Hij weet dat hij natuurlijk naar het einde van zijn carrière loopt ,,ik heb altijd fijne wedstrijden in het Nederlands elftal gespeeld onder Kessler, die ik als trainer zeer waardeer" maar wil stralend afscheid nemen van het vaderlandse topvoetbal. Want een ondergeschikte rol ligt hem niet zo erg. Hij zegt het wel niet, maar de klank in zijn stem verraadt de nog steeds brandende eerzucht die hem bezielt. Voor Bennie Muller is een leeftijd van 31 jaar geen mijlpaal om reeds af te stappen. Daarom houdt hij vol, met dezelfde ijver waarmee hij tot voor heel kort èn in Ajax èn in Oranje van die geweldige wedstrijden speelde. B. M. Showroom Zeeburgerdijk 176, telefoon 5 0744 Garage Molukkenstraat 4, telefoon 5 5881, Amsterdam-Oost Showroom geopend: Dagelijks van 9.00-22.00 uur, zaterdags van 10.00-18.00 uur

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1969 | | pagina 6