KAN restaurant v. d. steen E. H. Bouman Zn. HORLOGES Na het voetballen meteen naar telefoon 2360^6 Grote keuze uit onze voortreffelijke keuken BEGELEIDING Bedden en Meubelen uw juwelier-horloger It A N Dir. M. v. Sohoonhoven B in 4 A J Het ieder jaar terugkerende spektakelstuk tussen de artiesten van Feijenoord en Ajax is reeds weer voor 50 procent opgevoerd. En, zowel letterlijk als figuurlijk, staan de Rotter dammers op punten voor. En volkomen verdiend. Ajax maakte in de Maasstad een matte indruk, vooral voor wat de aanval betreft. De achterhoede hield het tot en met de 88e minuut goed dicht, maar rekende niet op een alles-of-niets kogel van collega Van Duiven- bode. Wat Theo bij Ajax praktisch nooit gelukte, gebeurde nu wel, en op wat voor moment! Maar goed, men kan er lang en breed over treuren en/of discussiëren, gedane zaken nemen geen keer. Er is wel wat, maar lang niet alles verloren. De competitie is nog lang en zowel Feijenoord als Ajax zullen nog wel meer punten verspelen, dan nu het geval is. We kunnen ons tenminste nu al weer gaan verheugen en voorbereiden op de return in Amsterdam. Maar daartussen liggen nog zoveel wedstrijden, en minstens even belangrijke, zodat we er maar verder niet bij stil moeten blijven staan. Overigens is het in ons voetbalwereldje al weer enige weken aardig onrustig. De affaires Van Hanegem en Cruijff werken hier aardig toe bij. Om bij de eerste te blijven, is het interessant om weer even terug te komen op de nog steeds niet opgeloste affaire Keizer, welke controverse resulteerde in het bedanken van Keizer voor de eer, te spelen in het Nederlands elftal. Weinigen konden voor deze beslissing respect opbrengen. Voorzitter Van Praag heeft al Uw adres voor solide GROOTSTE SORTERING EETHOEKEN Alb. Cuypstr. 110-112-1 14 Amsterdam Telefoon 727846 Gevestigd sedert 1895 twee jaar geleden in de bondsvergadering gezegd, dat het onzin is een speler van het Nederlands elftal te schorsen voor zijn vereniging. Hij kreeg toen van niemand bijval, ook niet van Feyenoord. En nu zit men dan met hetzelfde probleem. Wat dat betreft wordt het de hoogste tijd, dat de betaalde clubs, welke spelers leveren aan het Nederlands elftal, eensgezind voorwaarden gaan stellen waaronder men bereid is spelers af te staan. Betere begeleiding, een professionelere aanpak, een beetje meer belangstelling van de kant van de bondscoach, wanneer een speler een blessure oploopt tijdens een interland, enz. Dat een speler via de televisie moet vernemen of hij wel of niet in het Nederlands elftal speelt, is gewoon een lacher; dat een speler, eveneens via de televisie, hoort dat hij niet speelt, terwijl een ander buiten verwachting in zijn plaats speelt, is diep treurig. Iedere vorm van psychologische begeleiding, zowel van de bondscoach als van de KNVB, ontbreekt. Kennelijk beschouwt George Kessler het niet als zijn taak een speler in te lichten omtrent zijn niet spelen in de ploeg. Kessler vergeet, dat trainer-zijn niet alleen inhoudt spelers te leren voetballen, want dat kunnen ze allang. W. MIDDENDORP Jr. Amsterdam REGULIERSBREESTRAAT 4-6 bd Munt FERD. BOLSTRAAT 51 plein Grootste keuze uit vele bekende Zwitserse merken Specialiteit moderne verlovingsringen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1969 | | pagina 5