KAN Restaurant v. d. Steen E. H. Bouman Zn. HORLOGES Na het voetballen meteen naar Grote keuze uit onze voortreffelijke keuken Bedden en Meubelen uw juwelier-horloger Dir. M. v. Sohoonhoven Leidsestraat 98, telefoon 23 60 36 AJAX DE BESTE CLUB Een dag of tien geleden hebben Ajax-voorzitter Jaap van Praag en aanvoerder Gert Bals in Parijs de z.g. voetbal-Oscar in ontvangst mogen nemen. We kennen reeds vele Oscars, op allerlei gebied, landgenoten hebben reeds enkele malen een Oscar in ontvangst mogen nemen, o.a. Kees Verkerk, maar op voetbalgebied was deze eer nog nooit aan een Nederlandse formatie te beurt gevallen. Deze prijs, die drie jaar geleden is ingesteld door het Franse voetbalweekblad „France Football" wil tot uitdrukking brengen dat de winnaar de beste club in Europa is geweest in het voorbije seizoen. Dus ondanks het verlies in de eindstrijd om de Europa Cup, hebben de verrichtingen van Ajax door de bank genomen een dermate diepe indruk gemaakt, dat de Oscar naar de rood-witte equipe van Rinus Michels, die ook in Parijs aanwezig was, ging. De eerste ploeg die deze Oscar kreeg was Benfica, de tweede maal Milan AC. Wel we kunnen zeggen, Ajax est arivé. Proficiat, boys! STERREN Ongetwijfeld zal het u bekend zijn dat de diverse week- en dagbladen zo op hun eigen wijze de waardering uiten voor de prestaties van de profvoetballers. De één geeft punten, de ander sterren en weer een ander geeft iets in natura. (Ik kan mij de tijd nog wel herinneren dat men bij Ajax de gewoonte had, dat iedereen, die een doelpunt scoorde van een kledingmagazijn een regenjas cadeau kreeg). Zoals u misschien wel weet geeft Het Algemeen Handelsblad iedere maandag sterren aan spelers, welke die zondag daarvoor geëxcelleerd hebben. Spelers, welke in de ogen van de heren Uw adres voor solide GROOTSTE SORTERING EETHOEKEN Alb. Cuypstr. 110-112-114 Amsterdam Telefoon 727846 Gevestigd sedert 1895 sportjournalisten goed hebben gespeeld krijgen één ster en de uitblinkers twee of zelfs wel drie hoewel dat laatste zelden voorkomt. Afgelopen zondag was het, voor wat Ajax betreft, een interessante sterrenparade. Na de 41 over winning op Holland Sport kwam n.l. geen enkele Ajaxied voor een ster in aanmerking. De reden hiervoor gaf de krant zelf: „De Amsterdammers speeiden voor rust op Houtrust een korte periode van briljant voetbal met vooral Keizer in een vorm, die goed zou zijn voor twee sterren. Een wed strijd duurt echter nog steeds negentig minuten en vooral in de tweede helft was er in het strijd plan van Ajax geen plaats meer voor individuele hoogstandjes. Mogelijke sterren werden voor ons derhalve vallende sterren." M.a.w. het handhaven en consoli deren van een voorsprong, hoe dan ook verkregen, waardeert de krant minder dan het veroveren van een voorsprong. Het is logisch dat de drang om doelpunten te maken minder wordt, naarmate de voorsprong groter wordt. Bovendien schiepen dë Ajaxieden zich, ondanks het „lauwe" spel toch nog zoveel kansen, dat het voor hetzelfde geld 61 of 71 had kunnen worden. Bovendien moeten de journalisten, maar niet alleen zij, nog wennen aan het spel van Ajax. Men was blijkbaar niet bij machte om op te merken dat met name Swart in zijn nieuwe functie als schakelspeler geweldig speelde (een nieuwe vondst van Michels?) en ook Gerrie Miihren speelde weer een geweldige partij. Vergeleken met het vorig seizoen is hij voor menigeen een openbaring. Op alle punten is hij schrikbarend vooruit gegaan. Zijn arsenaal van schijnbewegingen is groter, dan menigeen had ver- Amsterdam REGULIERSBREESTRAAT 4-6 bd Munt FERD. BOLSTRAAT 51 plein Grootste keuze uit vele bekende Zwitserse merken Specialiteit moderne verlovingsringen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1969 | | pagina 5