Audi-Gruno /fy....ataalaaje< tffieccaa/ nol naai 2& eet/ua/iffe G RU NO HEEFT HART VOOR UW AUTO Tussen Meer l (winkelcentrum Osdorp) Lootsstraat 8 (zijstr. v.d. Kinkerstr.) - Bilderdijkstraat 167 HENK GROOT BLIJFT ZIJN OPTIMISME BEHOUDEN De wedstrijd tegen Palen op 7 september jl. in de voorronde van het wereldkampioenschap zal Henk Groot lang heugen. Niet alleen om het feit dat de Ajacied voor de 40e maal op trad in het Oranje, waardoor hij zijn clubgenoot Bennie Muller (42 caps) snel nadert, maar wel om het feit dat hij door deze interland voorlopig weer enkele weken op non-actief staat. Immers op het moment dat Groot een bal zou terugspelen, werd hij van achteren aan gevallen en liep een stevige schop tegen de enkel op. Het gevolg van een en ander was dat er iets in zijn knie draaide, waardoor hij naast zijn enkelbanden ook zijn kniebanden ver rekte. ,,En daar zit ik lelijk mee," zei de blonde Zaan dijker. Voorlopig sta ik er weer naast. Ik train nog tweemaal per dag, maar dan alleen looptraining. Met de bal is er helemaal niet bij. Het voetbalspel zet je nu een maal voor de vreemdste wendingen en dat kan ik nog niet velen." Het is overigens niet de eerste keer dat Henk Groot ernstig geblesseerd is geraakt. Hij raakt er zo langza merhand wat aan gewend. ,,Maar leuk is het niet." Op onze vraag of het een opzettelijke dan wel een ongeluk kige trap was, was Henk Groot zeer positief: ,,Het was een gemene trap. Opzettelijk toegebracht. Zo zijn onze manieren." Toch is Groot niet bij de pakken gaan neerzitten. Hij blijft in training en kijkt verlangend uit naar de dag dat hij opnieuw zijn wedstrijdje kan spelen. ,,Op naar de vijftig," lacht hij. ,,Nou ja, dat zijn dan wel woorden, maar ik ben pas 31 en kan heus nog wel enkele jaartjes mee. Mijn broer Cees is 37 en hij speelt nog steeds in het rer»te Zaandijk. Wel een paar tempi lager, maar hij doet het dan toch maar." Henk Groot maakte op 3 april 1960 zijn entree in het nationale elftal, dat toen nog werd getraind en gecoacht door Elek Schwartz. Zo in deze negen jaren maakte hij alle trainerswisselingen mee tot George Kessler toe. ,,Er is m die negen jaren heel wat veranderd en ik durf te zeggen ten goede," zegt hij. Negen jaar international, veertien jaar betaalde voetballer, 23 jaar voetballer. Zal Henk Groot zijn zilveren jubileum als voetballer vieren en kunnen realiseren wat hij zo graag wil? ,,Op naar de vijftig interlands?" De full-prof bij Ajax moet het echter voorlopig kalm aan doen. Doch als hij eenmaal als genezen is verklaard, zullen wij snel zijn blonde kop weer boven het Ajax-shirt zien uittorenen. Op zoek naar de bal, op zoek naar het vijandelijk doel. Want schieten kan hij ook, getuige zijn 12 treffers in het Nederlands elftal. Henk Groot, spoedig beterschap. Showroom Zeeburgerdijk 176, telefoon 5 07 44 Garage Molukkenstraat 4, telefoon 55881, Amsterdam-Oost Showroom geopend: Dagelijks van 9.00-22.00 uur, zaterdags van 10.00-18.00 uur

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1969 | | pagina 6