Spartak Trnava - Ajax Interspori Benelux Travel 'GRAFICA Dit programma is gedrukt door Drukkerij-Uitgeverij Drukwerk op elk gebied 2- en 3-daagse vliegreizen naar Tsjechoslowakije per Ilyushin-18 315,— en 390,— Inclusief eerste klasse hotel, alle maaltijden vervoer, entree stadion, airport-tax en visum Amsterdam, Reguliersgracht 45-47 Telefoon 020-233301 's-avonds 02963-1797 wakije en de als gevolg daarvan door de UEFA nodig geachte nieuwe loting de kampioenen van Rusland, Oost-Duitsland, Hongarije, Polen en Bulgarije zich had den teruggetrokken. Dat in de kwartfinale Spartak Trnava in staat bleek AEK uit te schakelen, zij het op het kantje af, hebben wij reeds vermeld. ENKELE UITBLINKERS De ploeg 'die de verre reis naar Amsterdam heeft moeten maken, telt enkele zeer bekende spelers en men vindt enkelen hunner ongetwijfeld op 16 april a.s. terug in het Tsjechische elftal, dat in Rotterdam tegen Nederland speelt. De bekendste is zonder twijfel Adamec, die als één van de beste spelers van Europa mag worden beschouwd en die zijn kracht zoekt zowel in de spelopbouw als in de afwerking van de aanvallen. Hij is 26 jaar en daagde reeds ruim tien jaren geleden in Trnava op. Met korte onderbrekingen, in Dukla Praag (toen hij in militaire dienst was) en Slovan Bratislava, kwam hij geregeld voor Spartak uit. Hij is een vaste kracht in de nationale ploeg en was o.m. van de partij in de wed strijd NederlandTsjechoslowakije, die op 6 november 1966 in het Olympisch Stadion werd gespeeld. Ook linksbuiten Kabat (24) en middenspeler Kuna (21) stonden toen opge steld. De nog jonge Kuna is een zeer bekwaam voetballer geworden en met Hrusecky (25) pleegt hij het middenveld te beheersen. Doelman Geryk heeft het nog niet tot het Tsjechische elftal gebracht, want daarvoor is Viktor van Dukla Praag de vaste man, maar Spartak's keeper maakte wel enige malen deel uit van het jeugdelftal. De pas 20-jarige Dobias wordt als één der Tsjechische coming men beschouwd. Hij is de jongste van het elftal en Svec, met Adamec de produktiefste, is met zijn 33 jaar de oudste. Ook de 25-jarige Farkas, die een goede techniek demonstreert, weet wat doelpunten maken is. In de defensie is de vroegere rechtsbuiten Brunovsky (32) een ervaren kracht. De 30-jarige Jarabek behoort voorts tot de geselecteerden voor de nationale ploeg. Er is dus een flinke kern van oudere, geroutineerde krachten. Amsterdam Elandsgracht 37 Tel. 020-232847 Halfweg NH Dillenburg 2 Tel. 02907-5398 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1969 | | pagina 9