ROOD-WIT Ajax - Spartak Trnava lr. A. VAN EMMENES Eindelijk is het dan zo ver gekomen: Ajax heeft als tweede Nederlandse club na Feijenoord de halve finale van het toernooi om Europa Cup I bereikt. Ook AC Milan, Manchester United en Spartak Trnava kwamen bij de laatste vier in dit belangrijke toernooi der landskampioenen en de te Brussel met veel spanning tegemoet geziene loting wees uit dat de Tsjechische club de tegenstander van de Amsterdammers zal zijn in de voorlaatste etappe naar de Cup. Geen van beide heeft ooit zo hoog gereikt. Voor Spartak is het zelfs de eerste keer dat het aan dit toernooi mag deelnemen, nadat het een jaar eerder een greep naar Europa Cup II, de beker der bekerwinnaars, heeft mogen doen. Ajax daarentegen doet reeds voor de vijfde maal mee, kwam eerder niet verder dan de kwartfinale, maar drukte nu dan tot veler vreugde een ronde verder door. Over het algemeen werd het resultaat van de loting met voldoening ontvangen. AC Mi lan en Manchester United, die Europa Cup I al een keer hebben gewonnen, werden te voren als de grote kanshebbers beschouwd en nu kan slechts één van beide tot de eind strijd doordringen. Spartak is verreweg de minst bekende van de vier, maar dat wil nog helemaal niet zeggen dat het ook de zwak ste is. Het heeft geen zin erover te filosoferen of Ajax beter een andere tegenstander had kunnen treffen, b.v. de Engelse club, die wat uit vorm is. De Amsterdammers treden aan cruyft tegen Spartak en moeten nu maar zien of zij in staat zijn via deze Tsjechische tegenpartij tot de hoogste top van het Europese voetbal door te dringen: de finale, die op 28 mei in Madrid zal worden gespeeld. Dat de ploeg van de Tsjechen hier geheel onbekend is alleen trainer Michels is een paar keer wezen kijken kan eerder een nadeel dan een voordeel zijn. Men weet echter van oudsher dat het Tsjechische voetbal van uitstekende kwaliteit is. Ajax ondervond het twee jaren geleden nog tegen Dukla Praag, dat in totaal liefst 37 wedstrijden in dit toernooi heeft gespeeld en dus hoog genoteerd staat op de ranglijst van de deelnemers, sinds men in 1955 van start ging. Er zitten diverse 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1969 | | pagina 3